Hands on Science: школярі презентували проекти на фестивалі науки

15 червня в НТУ «ХПІ» відбувся фестиваль науки Hands on Science, який став фінальним акордом десятиденного проекту для школярів STEMCamp School.

100 школярів Харківщини представили наукові проекти на фестивалі Hands on Science, який організували у НТУ “Харківський політехнічний інститут”. Презентація відбулася з нагоди закриття літньої наукової школи для дітей STEMCamp School, яку організували у виші. 

STEMCamp School стартувала два тижні тому – 4 червня. За цей час юні науковці відвідували лекції, тренінги та семінари від провідних вчених вишу та запрошених спікерів. Допомагали школярам волонтери, обрані з-поміж студентів політехніки.

Учнівські проекти пов’язані із дослідженнями в таких наукових напрямках: енергетика і електроніка, екологія, фізика, хімія, інженерне проектування і математичне моделювання.

Цікавий проект презентувала Поліна Берест, учениця 8 класу. Школярка працювала над проектом «Барвники+мило», де на практиці вивчала реакції барвників та вчилася з ними працювати.

Ми робили мило своїми руками, з використанням масла і барвника, який синтезували у хімічній лабораторії. Наша команда сама визначила тематику проекту, і хоч у нас не одразу все вийшло, ми задоволені кінцевим результатом. На підготовку проекту у нас було лише три дні. Увесь цей час ментори і волонтери допомагали нам, давали багато корисних підказок, - розповіла Поліна Берест.

Десятикласник Михайло Петренко працював над командним проектом «Кольоровий дим». Його результати допоможуть військовим якісніше обмежувати видимість для потенційного ворога.

Спеціальна димова шашка із зеленим або синім димом погіршує видимість противнику та створює переваги для наших військових. Працюючи над проектом, ми випробували різні інгредієнти, щоб створити кольоровий дим. Довелося провести багато дослідів, оскільки часто виходив звичайний білий, - зазначив Михайло Петренко.

Окрім презентації авторських робіт, школярі відвідували лекції, тренінги та семінари. Разом з науковцями вишу вони проводили лабораторні практикуми. У фінальному заході STEMCamp School взяли участь батьки учнів, працівники ХПІ та управлінці міста.

Організатори розповіли, що за результатами фінального анкетування студентів STEMCamp School — 90% учасників стали вважати інженерні науки важливими для вивчення, а 60% готові їх вибрати основою для своєї майбутньої професії.

Це була чудова ідея створити таку школу. Важливий результат, який ми отримали після закінчення проекту — понад 90% учасників вважають за необхідне вивчення технічних наук. Якщо у них з’явився інтерес, значить ми досягли результату. Але охоплення повинно бути значно більше. Ми будемо думати, як таку школу зробити постійно діючою, – наголосив ректор НТУ «ХПІ» Євген Соколов 

Фотоматеріали взяті зі сторінки у мережі Facebook

Інформація взята із сайту МОН і Педагогічна Преса: 

https://mon.gov.ua/ua

http://pedpresa.ua/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.