Гуртожитки профтехучилищ працюватимуть за новими правилами

Виявляється, досі у кожному гуртожитку при училищах професійно-технічної освіти існували свої правила роботи. Нещодавно уряд вперше визначив порядок, обов'язковий для усіх закладів.

Український уряд розробив документ, за яким працюватимуть усі гуртожитки системи профтехосвіти. Днями Кабінетом Міністрів був затверджений Порядок забезпечення гуртожитками осіб, які здобувають профосвіту. У ньому чітко прописані усі умови стосовно поселення та проживання у гуртожитку: вказано, які категорії учнів мають таке право, перелік майна, що надаватиме заклад, режим та умови проживання тощо. Цікаво, що раніше не було жодного документу, який би стосувався цього питання.  Працювати за єдиним визначеним регламентом почнуть усі гуртожитки професійно-технічних училищ країни.

Багато років поспіль питання гуртожитків у профосвіті не було визначено нормативно заклади самостійно розробляли положення і керувалися ними під час поселення та виселення учнів. Для того, щоб адміністрації мали однакове розуміння цього процесу і скрізь, у кожному закладі країни, діяли однакові правила, ми й розробили цей Порядок. У ньому, зокрема, чітко визначено, що проживання учнів має бути безоплатним. Цей чинник є важливим з огляду на те, що учні профтехів, на жаль, поки що отримують досить невелику стипендію порівняно зі студентами вишів, - зауважила генеральний директор директорату профосвіти МОН України  Ірина Шумік.

Учні, які поступили на навчання в училище, мають право проживати у ньому безкоштовно. Адміністрація повинна створити прийнятні умови для проживання та надати мінімальне необхідне майно ліжко, шафу для одягу, стілець, стіл, постільні речі тощо.

Втім, якщо умови у гуртожитку дозволяють та є вільні для поселення місця, їх можуть надати педагогам із сім'ями, членів родини учня, які приїхали провідати студента, осіб, які приїхали до училища у відрядження. Передбачається також, що під час вступної кампанії до гуртожитку можуть поселити абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму, іноземців та іногородніх вступників.

Першочергове право селитися та проживати у гуртожитку профтеху мають:

  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, а також учні, які під час навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків;
  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і мають відповідні пільги;
  • діти з інвалідністю та особи з інвалідністю I-III групи;
  • особи, яким гарантується державна цільова підтримка для здобуття професійної освіти у державних та комунальних закладах;
  • особи, яким відповідно до ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці» гарантується надання місць у гуртожитках на час навчання;
  • особи, для яких це передбачено законом «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»;
  • особи з малозабезпечених або багатодітних сімей;
  • інші учні, яким згідно із законодавством гарантовано таке право.

Уся нормативка, яку ми напрацьовуємо у межах реформування напряму, спрямована на покращення умов навчання учнів. Їхні інтереси та потреби є ключовими для нас. Нині ми працюємо над підвищенням якості освіти. Так, відкрито 180 навчально-практичних центрів, на цей рік планується ще щонайменше 45, запускається проект EU4Skills, де ми отримаємо на розвиток галузі 58 млн євро, готуються нові стандарти за низкою професій. Але важливо не забувати й про інші речі, які будуть мотивувати дітей вступати у профтехи, - зазначила представниця МОНу Ірина Шумік.

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua

837
18.04.2019 15:30:00

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.