і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Використання мобільних застосунків на уроках
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд

Гуманітарії vs технарі: чи актуальний цей поділ на сьогодні?

У школі дітей часто неформально ділять за здібностями: хтось краще розуміє фізику, а хтось – літературу. Та чи коректно це робити у наш час?

Ні для кого не секрет, що в різних людей домінує різна півкуля мозку. Ліва відповідає за логічне мислення та аналіз, а права – за творчість і фантазію. Зазвичай, вже з першого класу вчителі починають оцінювати здібності учнів, їхні сильні сторони та вподобання, але чи можна на основі цих даних впевнено ділити дітей на два табори – гуманітарний і технічний?

У своєму коментарі на власній сторінці у мережі Фейсбук відповідає Володимир Співаковський, президент Міжнародної корпорації «Гранд», письменник (його авторству належать такі книги як «Якщо хочеш бути багатим і щасливим, не ходи в школу», «Атлас ідеальної системи освіти» тощо), засновник ліцею «Гранд». Його інтерв’ю опублікував інформаційний портал «Освіта нова», а ми ділимося їм з нашими читачами!

 – Чи потрібно в школі враховувати схильність учнів до гуманітарних або точних наук? 

 – Ні, не потрібно! 

Пан Володимир приводить у приклад дослідження, в рамках якого опитали понад 8000 дорослих і дітей. Наріжне питання звучало так: «А ви берете на себе відповідальність за майбутнє школяра, потураючи його схильності до гуманітарних або природничих наук?». В результаті, відповідальність на себе взяли 7% педагогів, 24% батьків і 3% самих школярів.

Тобто, радити радять, а відповідальність брати не хочуть, – зазначає Співаковський. – Втім, батьки можуть спробувати віддати дитину на музику, фізкультуру, хімію, іноземні мови, історію чи математику. А потім, коли він виросте, подивитися, чи скаже він їм «спасибі».

Письменник підкреслює, що в наш час необхідно вміти орієнтуватися у всьому, адже невідомо, який саме біт інформації, отриманий в школі, в майбутньому стане справою життя. Діти змінюють свої уподобання близько трьох разів на рік, пробують нове і, найголовніше, не зосереджуються на своїх помилках.

Усвідомлений вибір «ким я хочу стати» починається, як правило, з 20-22 років. Ба більше, зараз і ліва, і права півкулі мозку повинні бути однаково добре розвиненими. Час такий.

Пан Володимир закликає батьків відповісти на важливе питання: «Навіщо ви посилаєте дитину до школи: щоб він там не напружувався, роблячи тільки те, що йому подобається і легко дається? Або навпаки – щоб він там наполегливо тренувався, набуваючи максимум умінь, навичок, знань і компетенцій, які допоможуть йому зайняти більш престижне місце в житті?».

Поділ на фізиків і ліриків відійшов у далеке минуле. Виграють ті, хто добре розуміє: зараз треба швидко орієнтуватися абсолютно у всьому.

Посилання на “Освіта нова”: http://osvitanova.com.ua

Посилання на особисту сторінку Володимира Співаковського у Фейсбуці: https://www.facebook.com/vspivakovsky

Фотоматеріали взяті з особистої сторінки Володимира Співаковського у Фейсбуці. 

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти