і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

Громадянська освіта в школах: меморандум між МОНом та Європейським центром ім. Вергеланда

Європейський центр імені Вергеланда допоможе розвивати в українських школах громадянську освіту за 4 напрямами.

Європейський центр імені Вергеланда  допоможе Міністерству освіти і науки в імплементації реформ у сфері освіти, розвитку громадянської освіти, розробці нових Держстандартів на компетентністній основі, впровадженні нових підходів до оцінки якості освіти, а також поділиться досвідом з питань організації освітнього процесу. Відповідний Меморандум про співпрацю було підписано 26 червня 2018 року в межах Всеукраїнської конференції «Демократична школа» в Києві.

Як повідомляє офіційний сайт Міністерства освіти і науки України, від МОН Меморандум підписав заступник Міністерки Роман Греба, від Європейського центру імені Вергеланда – виконавча директорка Ана Перона-Ф’єльдстад.

Під час свого виступу на конференції заступник Міністерки подякував Центру за ту роботу, яку він проводять в Україні в напрямі розвитку демократичних компетентностей у школах, що абсолютно відповідає пріоритетам реформи середньої освіти, яку проводить наразі МОН.

Я хочу подякувати цій програмі за можливість для 120 українських шкіл взяти участь у проекті, за підготовку пілотування нових навчальних програм для 5-9 класу та розвиток цифрових навичок в освіті, - розповів Роман Греба

Виконавча директорка Центру зазначила, що підписання Меморандуму дозволить поглибити співпрацю між Міністерством та Європейським центром імені Вергеланда.

Посол Королівства Норвегія в Україні Уле Т. Хорперстад відзначив, що це одна з найбільших програм, яку підтримує уряд Норвегії в Україні.

Ми розглядаємо цю програму як важливий внесок у реформу освітнього сектору України. Вивчення європейських цінностей та демократії є дуже важливим для молодого покоління, яке одного дня візьме на себе відповідальність керівництва країною. Норвегія в цілому підтримує Україну у процесі здійснення реформ у різних секторах і норвезька програма підтримки перевищує цього року €22 млн. Особливий акцент ми робимо на програмах, що сприяють належному врядуванню, правам людини, верховенству права, антикоррупційним заходам, енергоефективності, європейській інтеграції, - підкреслив посол.

Нагадаємо, що Європейський центр імені Вергеланда – це європейський експертний центр у сфері освіти для демократичного громадянства, прав людини та міжкультурного порозуміння, заснований Радою Європи та Норвегією у 2008 році з метою надання підтримки державам-членам Ради Європи у реалізації політики у згаданій сфері.

Програма Демократична школа (2018-2021) є продовженням попередньої програми та має охопити до 180 шкіл до 2021 року. Програма полягає у демократизації освітнього процесу в школах-учасниках, заохоченні співпраці між школами, розробці та пілотуванні матеріалів для формування громадянських компетентностей у 5-9 класах. Крім того, планується розробка масових відкритих онлайн курсів для вчителів.

Наразі у проекті беруть участь близько 120 шкіл, 30 шкіл – вже завершили свою участь, проте 10 все ще активно залучаються до роботи.

Посилання МОН: https://mon.gov.ua

Фотоматеріали взяті з офіційної сторінки МОНу.

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь