Новини
1320
7 грудня 2021 о 12:00

Фонд майбутніх поколінь та грошові внески українцям до 18 років: президент зареєстрував законопроєкт щодо економічного паспорта українця

Законопроєкт про економічний паспорт українця передбачає створення спеціального Фонду майбутніх поколінь.

Президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради проєкт закону № 6394 «Про економічний паспорт», який передбачає створення Фонду майбутніх поколінь.

Нагадаємо, що 1 грудня, під час звернення із щорічним посланням до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України, президент повідомив, що ініціює законопроєкт про економічний паспорт українця.  

Активи учасників Фонду формуватимуться з внесків з бюджетних коштів, які надійшли від сплати ренти за користування надрами для видобування корисних копалин, та інвестиційного доходу від розміщення та інвестування коштів учасників Фонду.

Державні внески здійснюватимуться щороку на кожного учасника Фонду до досягнення ним 18 років.

Після досягнення громадянином України повноліття ці виплати можуть використовуватися на:

  • навчання в закладах освіти України;

  • купівлю власного житла на території України;

  • переказ коштів на власний рахунок у системі недержавного пенсійного забезпечення;

  • лікування (при досягненні 18-річного віку).

Також Глава держави подав на розгляд парламенту пов’язані з попереднім законопроєкти: № 6395 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державних внесків до системи економічного паспорта», № 6396 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування коштів Фонду майбутніх поколінь» та № 6397 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо відповідальності за порушення інтересів учасників Фонду майбутніх поколінь».

Цими документами пропонується врегулювати питання здійснення державних внесків до системи економічного паспорта, звільнення від оподаткування коштів, залучених на користь учасників Фонду, та доходу, одержаного платником податку з Фонду, а також питання, пов'язані з порушенням інтересів учасників Фонду.

Ухвалення та реалізація цих законів дасть змогу інвестувати в українську молодь і водночас створить умови для розвитку економіки та освіти в Україні.

Кошти, які зможуть отримати молоді люди для оплати свого навчання, дадуть їм більше гнучкості у виборі освітньої траєкторії. Освітні можливості та перспективи молодих людей на ринку праці менше залежатимуть від матеріального забезпечення їхніх батьків, – зауважив Президент.

Крім того, з початком здійснення Фондом перших виплат збільшиться попит на нерухомість, а також на інвестування у пенсійні фонди, що стане потужним поштовхом для розвитку ринку нерухомості та накопичувальної пенсійної системи.

Вас також може зацікавити такий матеріал:  Верховна Рада ухвалила бюджет на 2022 рік: скільки витратять на освіту

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.