Фінансове стимулювання винахідників в Україні

Мінекономрозвитку ініціювало проект, спрямований на фінансування створення і подальше використання (комерціалізації) винаходів та інших результатів інтелектуальної чи творчої діяльності.

На засідання Кабінету Міністрів України було ухвалене рішення про запуск пілотного проекту Фонду державного стимулювання винахідництва. Зусилля цього Фонду будуть спрямовані на впровадження механізмів фінансування українських винахідників. Виділення коштів буде здійснюватися Державною інноваційною фінансово-кредитною установою, фінансовий фонд в якій формується надходженнями від зборів, пов’язаних з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності.

Міністерство освіти й науки, у свою чергу, має забезпечити умови для підготовки винахідників та сформувати інноваційне середовище в школах, вищих навчальних закладах, наукових установах тощо. Робота МОН щодо цього проекту буде пов’язана зі створенням комунікаційних платформ для спілкування винахідників та потенційних інвесторів (тобто бізнесу). Працівники Міністерства також розвиватимуть менторські програми.

Винахідницькі проекти, що фінансуватимуться з державного бюджету буде відібрано, шляхом конкурсного відбору, що здійснюватиме Мінекономрозвитку на основі запиту бізнесу. Сам експериментальний проект триватиме до 31 грудня 2019 року.

Нашим основним завданням є формування політики, яка полегшить винахідникам пошук фінансування, а також допомога стартапам щодо комерціалізації їхніх рішень, розвитку державних та недержавних програм підтримки. З часом більшість новаторських ідей має втілюватися у реальні проекти, а не залишатися на полицях лабораторій чи дослідницьких центрів, – зазначив Степан Кубів.

Міністерство освіти й науки та Міністерство економічного розвитку також разом працюватимуть над впровадженням нових підходів з підприємницької освіти, розвитку інноваційної інфраструктури, цифровізації економіки та розвитку сфери інтелектуальної власності.

Автори проекту очікують, що Фонд державного стимулювання винахідництва допоможе зміцнити позиції інвестиційного середовища українських досліджень. Окрім того, планується запровадження ефективного механізму підтримки та захисту об’єктів права інтелектуальної власності в Україні.

Посилання на Урядовий портал: https://www.kmu.gov.ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.