Головне меню порталу
Згідно з даними НБУ, торік обсяги кредитування населення в Україні зросли майже на третину – 31, 4%. Так, кредити активно видаються, однак не кожен їх може вчасно виплатити. Через не знання кредитної системи чи фінансових операцій практично кожен з нас може опинитися у кредитній «прірві». Важливо змалку навчатися грамотно розпоряджатися коштами, вміти їх відкладати та інвестувати для отримання прибутку.
Фінансова грамотність – ключ до успішного життя. І саме про цю важливу компетентність розповів Сергій Вожжов, бізнес-тренер, автор 7 книг та 2 фінансових настільних ігор, спікер вебінару «Всеосвіти».
Базові фінансові компетенції:
1. Достатньо заробляти.
У кожної людини своє розуміння «достатньо» заробляти, йдеться не про конкретну суму.
2. Достатньо відкладати (зберігати).
Важко не скористатися відкладеними коштами.
3. Достатньо вкладати (примножувати).
Коли ми навчились відкладати, можемо їх інвестувати.
Багатство – це різниця між тим, що ви заробили та тим, що ви витратили.
Щоб навчити дітей фінансовій грамотності, необхідна ігрова практика. У цьому допоможуть фінансові настільні ігри такі, як «Лісові комерсанти» та «Життєвий капітал», до розробки яких долучився Сергій Вожжов.
Це альтернатива гра для дітей від 6 років з ідеологією «анти-монополія». Економічна модель успішного розвинутого суспільства: можливості, дії, повага, допомога, відповідальність, успіх.
Ключові особливості гри:
Під час гри «Лісові Комерсанти» вдосконалюються та «прокачуються» такі необхідні навички для життя, як: читання, мистецтво переговорів, усний математичний рахунок, вміння працювати в команді, моделі прийняття ефективних рішень. І все це в ігровій формі!
У вас є можливість взяти участь у розіграші та виграти гру «Лісові комерсанти». Розіграш проводиться на сторінці у Facebook: https://www.facebook.com/vseosvita/photos/a.1588820804509604/2668235299901477/?type=3&theater та Instagram: https://www.instagram.com/p/B4fV1HHpd9J/. Виконуйте умови та перемагайте!
Це ігро-тренінг для підлітків та дорослих.
За чотири години гравець умовно проживає 40 років власного фінансового життя. Вкидаючи ігровий жереб та рухаючи фішки по ігровому полю, гравець зустрічається із певними фінансовими проблемами. Гравці мають можливість скористатися умовними, грошима, у такому разі, кредами.
Це складніша гра, яка потребує спеціальних навичок. З цією метою було створено проєкт клубів фінансової грамотності. Найближчим часом планується відкриття 1 500 фінансових клубів у школах України.
Декілька практичних порад з фінансової грамотності для вчителів від Сергія Вожжова:
Пропонуємо переглянути вебінар Сергія Вожжова повністю. За бажанням, ви можете замовити свідоцтво та пройти тестування.
Зверніть увагу! На Всеосвіті проходить конкурс з фінансової грамотності для учнів 1-11 класів та дорослих. Цікаві завдання та призи для кожного: https://vseosvita.ua/konkurs
Будь ласка, оцініть новину!