"Фейк чи не фейк?": вінницьких школярів навчать розпізнавати новини

В рамках проекту "Фейк чи не фейк? – ось в чому питання!" вінницьких школярів навчать розпізнавати новини. Це дуже важливо, зважаючи на великикй потік інформації кожного дня.

Кожного дня ми дізнаємось новини з різноманітних порталів, і вже не звертаємо увагу на те, чи корисна ця інформація, чи ні. Інколи, просто не вистачає часу ознайомитися з новинами і виділити головне. В інтернеті багато інформації, можна знайти відповідь на будь-яке питання, яким безглуздим б воно не здавалось.

Як відомо, історичний період розвитку людського суспільства, в якому ми живемо, провідні інтелектуали XX століття (Д. Белл, Е. Тоффлер, П. Друкер, М. Кастельс, М. Маклуен) характеризують як інформаційну еру (англ. Information Age), або інформаційну епоху. Тому кожній людині важливо не піддаватися емоціям і вміти розрізняти новини, особливо фейкові. 

Саме цього навчатимуть старшокласників Вінничини. Проект "Фейк чи не фейк? – ось в чому питання!" реалізовує громадська організація "Асоціація євроклубів Вінниччини". Ініціатива отримала фінансування в рамках цьогорічного конкурсу проектів розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка у 2018 році за рахунок коштів обласного бюджету.

Зі слів кураторки проекту, керівниці ГО «Асоціація Євроклубів Вінниччини» Єлизавети Савчук людина кожного дня читає неймовірну кількість новин. Та зрозуміло, що не вся інформація в інтернеті є правдивою.

Насправді, важко визначити, яка інформація є корисною, правдивою, а яка має на меті дезінформувати або змінити свідомість. Інтернет побудований настільки демократично, що звідти не лише можна взяти все, що завгодно, але й покласти туди все, що завгодно. Тому до всього потрібно ставитися критично, - пояснила Савчук.

Дуже важливо навчити школярів та вчителів розпізнавати інформацію. Як зазначає, Світлана, вони ставлять до новин занадто довірливо.

Цільова аудиторія нашого проекту – це учні 9-11 класів та педагоги шкіл. Вони повинні розумітися на тому, як все ж таки фільтрувати інформацію. Є чинники та критерії для того, щоб проаналізувати той чи інший текст і зрозуміти, наскільки він правдивий", - підкреслила Савчук.

В рамках проекту планують навчити учнів 24 шкіл області. Окрім теорії, учні на практиці зможуть побачити, як створюються фейкові новини. Також учасники проекту отримають методичні та навчальні матеріали, які стосуються критичного мислення.

Учні отримають ось таку шпаргалку, яка допоможе їм потренувати навички критичного мислення. 

Взагалі, існують спеціальні фактчекінгґові сайти, які допоможуть з’ясувати наскільки новина правдива. Недоліком таких сайтів є лише швидкість публікування достовірної інформації.

Нагадуємо, що будь-яку новину можна повірити, на це потрібен лише час. В будь-якому випадку будьте спокійними, коли читаєте новини різного характеру. Слово змінює наші настрої, викликає захоплення, глибокі переживання.

Фотоматеріал взято з офіційного сайту Depo.ua

Посилання Depo.ua і Na Chasi: 

https://www.depo.ua/

https://nachasi.com/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.