Фейковий університет: спосіб спецслужб знайти нелегалів

Департамент внутрішніх справ США поділився зі спецслужбами світу способом, яким схоплено 250 нелегальних іммігрантів та ув’язнено американців, що за гроші «допомагали» нелегалам з документами.

Згідно з даними, оприлюдненими службою з питань мігрантів Департаменту внутрішніх справ США (DHS, Department of Homeland Security), спецслужбісти у 2015 році зробили і просунули сайт фейкового Farmington University (село Фармінґтон Хіллз – околиця Детройта, штат Мічіґан). Полісмени навіть орендували чималу споруду під цей «виш», де нібито мали навчати комп’ютерним технологіям.

Ціну навчання в «університеті» агенти держбезпеки встановили мінімальну – набагато меншу, ніж у найпровінційніших вишах США (офіційно безкоштовного вищого навчання в державі немає, але доволі багато студентів індивідуально виграють ґранти на оплату навчання в Америці – однак для нелегальних мігрантів ця можливість закрита повністю).

Нелегалів офіцери держбезпеки, що працювали під виглядом секретарів вишу та екзаменаторів, миттєво арештовували. Після ув’язнення 80% нелегалів погодилися на депортацію додому – переважно до Індії, звідки походило більшість схоплених «абітурієнтів». У 20% нелегалів документи на перебування у США частково були наявні і вони продовжили їх легальне дооформлення.

Також службісти DHS після арешту нелегальних мігрантів дізналися, хто з американців виготовив їм різноманітні фальшиві довідки – і арештували 8 таких осіб з числа чиновників та інших громадян США.

Спецслужби різних країн світу наразі вивчають чотирирічну історію фейкового детройтського вишу – і вже анонсують повторення схеми мічіґанських колег для пошуку нелегальних мігрантів.

Джерело: forbes.com

Фото: Raymond Wambsgans / Wikimedia

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.