Новини
935
26 травня 18:53

FacePay у школах: як планують реалізувати перший в Україні проєкт біометричної системи безпечного доступу до закладів освіти

Система визначає температуру, фіксує відсутність захисної маски й сигналізує про необхідність її одягнути.

Сьогодні, 26 травня 2021 року, ПриватБанк та Visa запустили перший в Україні пілотний проєкт біометричної системи безпечного доступу до закладів освіти та інших громадських установ. Нова система є унікальною для України та створена на базі технології «оплати обличчям» FacePay24. Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Компанія VIATEC в партнерстві з компанією Інфотех реалізувала для ПриватБанку та Visa проєкт обмеження доступу сторонніх осіб до ліцею, а також надсилання пуш-повідомлень на телефони батьків про час, коли дитина прийшла чи залишила школу.

Пілотний проєкт запустили на базі Київського ліцею №157. Технологія, яка запрацювала у столичному ліцеї, є відкритою платформою для всіх закладів освіти та громадських установ.

Розробники відійшли від стандартного рішення ідентифікації учнів по картці, яку діти часто гублять або забувають. Натомість розпізнавання учнів та працівників закладу виконується по обличчю. Система також визначає температуру, фіксує відсутність захисної маски й сигналізує про необхідність її одягнути.

Основою рішення є безпечний доступ до школи учнів та вчителів, який забезпечується сучасними системами шифрування. Крім безпечного доступу та автоматизованого обліку відвідувань закладу, нова цифрова платформа стане основою для впровадження закритої цифрової екосистеми закладу освіти, яка включатиме адресний доступ до навчального контенту, педагогічних кейсів вчителів, даних про успішність учнів, адміністративної діяльності, тощо.

Віцепрезидентка, регіональна менеджерка Visa в Україні, Молдові та Білорусі Світлана Чирва вважає, що інформаційна безпека завжди залишається одним з пріоритетів компанії Visa:

Ми раді, що у нас з'явилася можливість вперше впровадити рішення на основі біометрії й в освітній інфраструктурі України. Впевнені, що Face ID допоможе зробити шкільне середовище безпечніше для всіх учасників освітнього процесу та краще відстежувати успіхи учнів.

Крім того, використання технології FacePay24 зробить можливим перехід на цифрову платформу та безконтактні способи оплати організації харчування у закладах освіти й використання платних послуг.

Розробники платформи говорять, що нова система забезпечує повний захист персональних даних за світовими стандартами.

Фотоматеріали взято з сайту ПриватБанку

Вас також може зацікавити: Цифрова трансформація освіти і науки України: МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Концепції

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.