Естетика поміж рядків: конкурс на «Найкращий книжковий дизайн»

Коли відірватися від книжки немає сил та й не хочеться, тоді ціль дизайнера досягнуто. Такі видання 2 червня на Книжковому Арсеналі й було відзначено в конкурсі «Найкращий книжковий дизайн».

Рейтинг видавничої естетики очолила книга Видавництва Старого Лева «Я так бачу». Цей проект посів одразу дві позиції – 1 місце та Гран-Прі. Книжка про те, що ми можемо бачити очима, і про таємне невидиме для людських зіниць. Дизайн: Творча майстерня «Аґрафка» (Романа Романишин, Андрій Лесів).

2 місце посіла «Книга-мандрівка Україна» від видавництва #книголав. Неординарний путівник найпрекрасніших місць нашої держави, сповнений цікавих фактів, унікальних місцин, культурних здобутків та видатних особистостей, які вплинули на хід історії. Дизайн: Юлія Курова, Марта Лешак та креативна агенція Green Penguin.

На 3 місці опинилася книга видавництва «Родовід», дизайнером якої є Катерина Лесів. Цей артбук відображає свідомість перед зануренням у царство Морфея. «Катерина Лесів. Колискова 1» про звільнення від зайвого та «розчинення» розуму.

Також до короткого списку потрапили такі видання:

1. WHERE CURATING IS. Kateryna Nosko/Valeriya Luk'yanets (IST Publishing) Дизайн: Варвара Перехрест

2. «ТУКОНІ – МЕШКАНЕЦЬ ЛІСУ» (Видавництво Старого Лева) Дизайн/ ілюстрації: Оксана Була

3. «БЛЮЗ КЕНТАВРІВ», Ян Ваґнер (Видавництво 21) Дизайн / ілюстрації: Ярослав Філевич

4. «ПАРКОМУНА. МІСЦЕ. СПІЛЬНОТА. ЯВИЩЕ», автор-упорядник Тетяна Кочубінська (PinchukArtCentre) Дизайн: Альона Соломадіна

5. «ТАРАС ШЕВЧЕНКО 2. «МІЙ МУЗЕЙ» (видавництво імені Соломії Павличко «Основи») Креативна команда: Микола Толмачов та hooga.creative

6. «ДОВІРЯЙ, АЛЕ ПЕРЕВІРЯЙ. МЕДІАГРАМОТНІСТЬ В УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ» (Pictoric) Дизайн: Олена Старанчук / ілюстратори Pictoric

7. «СИЛА ДІВЧАТ», Катерина Бабкіна, Марк Лівін (#книголав) Дизайн: Юлія Тверітіна, Анна Сарвіра

8. «КІНОРЕВІЗІЯ ДОНБАСУ. 2.0», упорядник Станіслав Мензелевський (Національний центр Олександра Довженка) Дизайн: Надя Кельм

9. «ПИТАННЯ ДО ВИДИМОГО», Володимир Будніков (ChervoneChorne) Творча команда: Віктор Володимиров-Лихоліт, Влада Ралко

10. «НОВА ҐЕНЕРАЦІЯ» I МИСТЕЦЬКИЙ МОДЕРНІЗМ В УКРАЇНІ, Мирослава Мудрак (РОДОВІД) Дизайн: Олександр Биченко

11. «НЕ Я, А ТОЙ», Олег Каданов (видавнцтво «Vivat») Дизайн: Мітя Фенєчкін

12. «ПРО ТИРАНІЮ. 20 УРОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ», Тімоті Снайдер (видавництво «Медуза») Дизайн: Микола Леонович

Цьогорічні переможці отримують нагороди за оздоблення вже не вперше. Dummy Award 2017 та Bologna Ragazzi Award 2018 – це лише декотрі з них. Обрані в конкурсі до короткого списку видання представлятимуть Україну, в рамках колекції «Найкрасивіші книги світу» на Франкфуртському та Лейпцизькому книжкових ярмарках. Надзвичайно приємно, що саме такі українські видання формуватимуть імідж нашої держави за межами її кордонів.

 Фотоматеріал взятий з офіційного сайту Читомо

Посилання на Читомо: http://www.chytomo.com/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.