Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Ситуація успіху: основні поняття, сутність, технологічні аспекти, інклюзивна практика
»
Взяти участь Всі події
Новини
3405
11 травня 2018 о 18:24

Експеримент від ІКЕА: учням показали наслідки від булінгу

Компанія ІКЕА встановила однакові рослини у школі, і попросила учнів записати два види коментарів: схвальні та негативні відгуки. Дізнайтесь результати експерименту.

Тема шкільного цькування (або булінгу) обговорюються у всьому світі. Статистика нам показує, що 80%  українських учнів піддаються цькуванням, але вони навіть не усвідомлюють цього.

Незважаючи на те, що явище булінгу відоме досить давно, однак, теоретичне його осмислення розпочав норвезький психолог Д. Ольвеус. Він визначив такі типові риси учнів, схильних ставати булі (тобто той, хто цькує):

1. Вони відчувають сильну потребу панувати й підпорядковувати собі інших учнів, переслідуючи власні цілі, вони імпульсивні й легко шаленіють;

2. Вони часто зухвалі та агресивні в ставленні до дорослих (передусім батьків і вчителів);

3. Вони не виявляють співчуття до своїх жертв;

4. Якщо це хлопчики, вони зазвичай фізично сильніші за інших (Н.О.Прібиткова. Булінг у закладах освіти: поняття, структура, причини та шляхи подолання).

Немає в світі такої людини, якої б не торкнулася ця проблема. Наслідки булінгу можуть бути різними. Компанія ІКЕА вирішила продемонструвати наслідки від булінгу для школярів, встановивши в школі дві однакові рослини. Учнів попросили записати два види коментарів: позитивні зі схвальними відгуками і негативні з погрозами та образами, як інформує Освіторія. Протягом місяця одній рослині запис із позитивними відгуками, а другій – з негативними. Результати експерименту були неочікувані : та рослинка, якій вмикали схвальні відгуки, мала свіжий та квітучий вигляд, а друга почала в’янути.

Рекламний ролик опублікований на офіційному наканалі ІКЕА у мережі YouTube.

Представники ІКЕА під відео написали, що рослини мають почуття, як і люди. На прикладі рослин можна зрозуміти, що відчувають люди, яких постійно ображають та зневажають, і навпаки, як добре слово чи комплімент здатне покращити настрій та самопочуття людини.  

ІКЕАце транснаціональна корпорація, заснована у Швеції, яка розробляє та реалізує швидко-збірні меблі, кухонну техніку та аксесуари для дому. Штаб-квартира розташована в Нідерландах. З 2008 року вона є найбільшим у світі меблевим продавцем. IKEA була заснована у Швеції в 1943 році 17-річним Інгваром Кампрадом.

Відеоматеріал взятий з офіційного каналу ІКЕА у мережі YouTube

Посилання на Освіторію та YouTube:

https://goo.gl/mwS2a7

https://osvitoria.media/

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.