Єдиному в Україні колегіуму для дівчат виповнилося 10 років

"Виховуючи дівчат, ми виховаємо справжніх жінок та матерів".

Нещодавно виповнилося 10 років унікальному українському навчальному закладу – колегіуму для дівчат «Знамення». Він знаходиться на Тернопільщині у селі Зарваниця. Його повна офіційна назва «Знамення» — колегіум-інтернат для дівчат з поглибленим вивченням предметів духовно-просвітницького спрямування. Розпочав він свою діяльність відносно не так давно — у 2008 році.

Владика Михаїл Сабрига завжди любив повторювати, що треба створити школу для дівчат в Зарваниці. На запитання «чому для дівчат?» і «чому в Зарваниці?», він говорив, що виховуючи дівчат, ми виховаємо справжніх жінок, матерів, які дадуть світло справжніх людей, - розповіла засновниця колегіуму Анна Зварич.

У ньому здобувають освіту дівчата з різних регіонів України, а саме: Тернопільської, Волинської, Львівської, Івано-Франківської, Київської, Донецької та Харківської областей.

Цей заклад славиться наданням якісної освіти та хорошого виховання. Він, зокрема, має 5 європейських угод. Також учениці вивчають три іноземні мови – англійську, польську та німецьку.

В перший рік існування колегіуму в ньому вже навчалося 33 дівчини. Окрім стандартних предметів шкільної програми 10-11 класів, учениці мають змогу обрати курси на вибір— «Естетика», «Філософія», «Психологія», «Етика: духовні засади» та факультативи «Польська мова», «Християнський духовний розвиток», «Релігієзнавство», «Історія української культури: від Середньовіччя до початку новітньої доби».

Процес навчання тут не є якимось надто релігійним,— каже отець Іван, — дівчатка навчаються, як усі школярки, але духовних знань отримують значно більше, ніж від предмета «Християнська етика» у звичайній школі, - зазначив настоятель тернопільського храму Всіх Святих Українського Народу Іван Гуня.

Влітку вихованки беруть участь в англомовних таборах, а під час навчання навіть їздять за кордон, адже школа співпрацює з іноземними навчальними закладами. Так вони відвідали школи Святого Франциска у Відні та гімназії Блаженного Петра Павла Гойдича у Словаччині.

Випускний вечір в колегіумі.

Керівники закладу зізнаються, що після випуску дівчат з колегіуму, вони продовжують підтримувати з ними зв’язок, прослідковуючи, як складаються їхні долі. Вони також зазначили, що понад 80 відсотків дівчат усе-таки обирають гуманітарні професії, а кілька випускниць навчаються зараз в Українському католицькому університеті у Львові.

Вітаємо колегіум з річницею заснування та бажаємо успіхів в подальшому розвитку!

Фотоматеріали взяті із офіційної сторінки колегіуму у facebook.

Інформація взята із сайту Україна молода: http://www.umoloda.kiev.ua/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.