«Є достатньо світла для тих, хто хоче бачити, і досить мороку для тих, хто не хоче»

19 червня 1623 року щастя постукало у двері сім'ї дворянина Етьєна Паскаля – народилась третя дитина. Хто б міг тоді подумати, що цей малюк так змінить світ?

Так, ви не помилилися, йдеться про Блеза Паскаля – одного з найрізнобічніших та найрозумніших особистостей. Це він приголомшив сучасників своїм особливим поглядом на життя та розбурхав уяву людства своїми винаходами. Геніальний французький математик, фізик, конструктор, письменник та філософ. Засновник перших зразків лічильної техніки та автор основного закону гідростатики.

Історія створення першого механічного обчислювального апарату пов’язана саме з цією людиною. Батько Блеза працював головою податкового управління, тому подовгу займався тривалими і нудними підрахунками. Хлопець, щоб допомогти батькові, конструює машину, яка допомагає швидше провести розрахунки. Винайдений Паскалем принцип роботи обчислювальної машини на 3 століття стає основою конструювання арифмометрів.

Паскаль був напрочуд хворобливим, проте це не завадило йому за свої 39 років життя зробити велетенський крок для людства одразу у кількох сферах. Саме він є одним із основоположників теорії ймовірності, математичного аналізу та проектувальної геометрії.

На честь цього великого вченого було названо одиницю вимірювання тиску системи СІ – [Па]. Також усі працівники ІТ сфери тісно працюють з мовою програмування, іменованою Pascal. Найцікавіше, що ні в тому, ні в іншому випадку прямого зв'язку немає. Одиниці виміру були названі ім'ям Блеза Паскаля у 1691 році вже після смерті вченого, а мова програмування взагалі створена в 1969 році Ніклаусом Віртом. Його ім’я також носять щорічна французька наукова премія, університет у Клермон-Феррані і, навіть, кратер на Місяці.

Це була людина з великої літери, яка своїм баченням цього світу освітила пітьму незнання. Ми дуже раді, що сьогодні росте нове покоління, яке надихає науковими здобутками. І безмежно вдячні, що завдяки таким персонам, як сьогоднішній іменинник, ми маємо змогу йти далеко вперед семимильними кроками інтелектуальними нивами.

Фотоматеріали взяті з офіційної сторінки 24smi.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.