і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о

Дуальна освіта: більше практики під час навчання!

Перевага тривалості виробничого навчання над теоретичним покладено в основу дуальної освіти. Наразі в уряді цьому напряму приділяють багато уваги.

Уряд України працює над запровадженням дуальної освіти. У такий спосіб планується компенсувати нестачу практичного досвіду у випускників профтехучилищ та вишів. Кабміном затверджена Концепція підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти. Наступними кроками стануть: створення нормативних документів, підготовка та апробація нових освітніх програм, пілотні проекти, а також вивчення міжнародного досвіду.

Зараз у деяких закладах вищої та професійної освіти впроваджують елементи дуального навчання, коли певну частину часу учні та студенти отримують знання в аудиторіях, а частину - на виробництві чи підприємстві. Але я хочу наголосити, що це тільки елементи. Ми ж готуємо основу для запуску повноцінної дуальної освіти - з реальним навчанням на виробництві, використанням в повному обсязі ЄКТС, чіткими критеріями оцінювання, з обов'язковою оплатою роботи під час навчання. І зараз Уряд затвердив план - які саме кроки, коли й разом з ким ми робитимемо до 2023 року, - розповів заступник міністра освіти і науки Юрій Рашкевич.

Фахівці МОН розробляють Положення про дуальну форму здобуття професійної, а далі - фахової передвищої та вищої освіти. Типовий договір між роботодавцем, керівником навчального закладу та студентом або учнем буде розроблений до кінця 2019 року. У документі будуть обумовлені усі питання співпраці: тривалість навчання, особливості роботи з обладнанням на підприємстві, оплата праці тощо.

Одночасно створюються нові освітні програми та навчальні плани. Будуть визначені також і критерії, за якими оцінюватимуть діяльність учнів та студентів. Передбачається вести моніторинг, за яким відстежуватимуть працевлаштування за фахом випускників, що навчалися за такою формою освіти. Пілотні проекти у вишах та закладах фахової передвищої освіти запустять наприкінці нинішнього року.

Як свідчить світова практика, дуже часто дуальні програми мають підвищений попит та дають кращу якість освіти з точки зору придатності для ринку праці. Ми сподіваємося, що після впровадження повноцінної дуальної форми здобуття освіти у нас буде конкурс на ці програми, а це конкуренція і, як наслідок – зростання якості навчання, – зазначив Юрій Рашкевич.

Довідка:

Дуальна освіта запроваджується для того, щоб учні закладів профосвіти та студенти вишів мали більше можливостей для практичного опанування професій вже під час навчання у закладах. Вона передбачає: до 70 % практичної підготовки студента проходитиме в умовах реального виробництва, до 30% відводиться на теоретичні заняття.

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua

250
09.04.2019 17:00:00

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти