Друкуються підручники до нового навчального року

Задля того, щоб кожен учень був забезпечений підручниками, наразі задіяні усі ресурси.

У розпалі літа не припиняється підготовка до нового навчального року. Зокрема, повним ходом продовжується виготовлення підручників. З Міністерства освіти і науки повідомляють: графік друку витримується чітко, а  усі книги будуть на обласних базах до 15 серпня. Як передбачено законом, місцеві органи управління освітою зобов’язані доставити усі учбові посібники до закладів освіти протягом 15 календарних днів після отримання. За планом до 1 вересня підручники мають бути в школах. Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич повідомила про це під час Координаційної ради з питань впровадження реформи в сфері освіти, яка проводилася за участі Прем’єрміністра Володимира Гройсмана.


Щодо друку підручників – ви знаєте, що минулого року були проблеми. Ми винесли уроки. Ми дуже інтенсивно працювали щодо підручників, і я можу сказати, що на 5 липня ми вже другий клас надрукували майже на 70% і найближчим часом їх додрукуємо. До 2 серпня ці підручники повністю будуть доставлені до обласних державних адміністрацій. 5-ті класи вже взагалі надруковані на 100%. 6-й клас – 25% плану доставки. Угоди для 11-го класу укладені до 11 липня, і тому доставка буде до 15 серпня. Таким чином, до початку навчального року всі підручники мають бути доставлені на місця, – запевнила очільниця відомства.

Рішенням Координаційної ради обласним державним адміністраціям та місцевим органам самоврядування доручили «організувати доставку підручників з обласних баз до закладів освіти у визначений законом строк – впродовж 15 днів після доставки на бази, як це є в нормативних документах».

У МОНі уточнюють, що нинішнього року передбачено друк усієї лінійки підручників для 2-х (3 млн 856 тис. 245 примірників) та 11-х класів (6 млн 987 тис. 187), а також друк окремих предметів для 5-х (298 тис. 179 примірників) та 6-х (1 млн 179 тис. 091 примірник) класів. У цілому 2019 року друкуватиметься 12 млн 320 тис. 802 примірники підручників для середніх загальноосвітніх шкіл.

Варто також нагадати, що цьогоріч в межах підготовки перших класів Нової української школи до 1 вересня держава виділила майже 1 млрд грн. На місцях вже закуплено трохи більше 17% від потреби дидактичних матеріалів, 20% меблів та 15% комп’ютерного обладнання.

Посилання на сайт МОН: https://mon.gov.ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.