ДПА для 11-х класів в Україні скасовано: депутати проголосували «за»

Нововведення стосується лише дітей, які не планують з тих чи тих причин вступати цьогоріч до вишів.

З огляду на складну епідемічну ситуацію в Україні, державну підсумкову атестацію для випускників скасовано. За це проголосували 356 депутатів. Учні отримають атестати про повну загальну середню освіту до кінця червня.

Крім того, 358 голосів віддано за підписання проєкту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року.

Скасування ДПА дозволить на третину скоротити кількість учасників, які складатимуть зовнішнє незалежне оцінювання. Завдяки цьому вдасться зменшити ризики поширення коронавірусу, - наголосив депутат Роман Грищук.

Нагадаємо, що нововведення стосується лише дітей, які не планують з тих чи тих причин вступати цьогоріч до вишів.

Цей крок допоможе зменшити навантаження на центри тестування приблизно на 30 відсотків, - зазначив Голова комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Народна депутатка Наталія Піпа вважає, що доречним також буде скасувати середній бал за атестат:

 ЗНО буде, і це гарна новина. Гарна новина також, що на ЗНО зможуть піти тільки ті, хто вступає у заклади вищої освіти. Погана новина – те, що вчителі і директори матимуть багато проблем з видачею додатків до атестатів, і виникне дуже багато непорозумінь з процесом. Ми пропонували іншу версію, як зробити це простіше – щоб не було хаосу. Версія полягала у тому, щоб зробити ЗНО обов’язковим для тих, хто вступає у заклади вищої освіти. Але при цьому скасувати середній бал за атестат. Адже цьогоріч ми маємо виклик дистанційного навчання, і не в кожній школі воно організовано добре. Ми матимемо нижчий рівень знань випускників ніж зазвичай. До мене доходить чимало дзвінків від батьків та вчителів, які чекають на скасування ДПА.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Уряд скасовує ДПА для випускників, які не планують вступати до вишів

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.