Довгострокові наслідки крику на ваших дітей

На що звертає увагу Микола Кулеба, Уповноважений Президента України з прав дитини.

Виховання дітей — процес непростий. Він потребує багато терпіння та витримки.

Часом батькам дуже важко не «зірватися» і не накричати на дитину. Але такий метод виховання лише негативно впливає на дитячу психіку і викликає у дітей агресію, скутість та невпевненість в собі.

Чому крик – це не вихід? І які наслідки слід чекати, якщо ви кричите на дитину?

☝️Крик погіршує поведінку дитини

Вам здається, що крик вирішить проблему зараз і завадить дитині робити помилки в майбутньому? Навпаки! Крик провокує погіршення поведінки в дитини. Щоби вплинути на погану поведінку вам доведеться кричати все більше. І це перетворюється на замкнене коло.

Коли ми починаємо кричати на свою дитину, її організм виробляє велику кількість гормону стресу, тіло стає напруженим, а думки блокуються.

Мозолисте тіло, яке з’єднує дві півкулі мозку, зменшується. Результатом цього є зменшення кровопостачання мозочка, зниження мозкової активності, погіршення пам’яті та уваги. Емоційна рівновага у дітей порушується.

У ході дослідження 13-річні діти, на яких часто кричали батьки, погіршили свою поведінку протягом наступного року.

☝️Крик впливає на розвиток дитини

Крик може змінити спосіб розвитку мозку вашої дитини. Це відбувається тому, що людина обробляє негативну інформацію швидше та ретельніше, ніж позитивну.

В одному з досліджень «Trusted Source» порівняли МРТ мозку людей, на яких в дитинстві кричали, та тих, кого не виховували криком. Вони виявили помітну фізичну різницю в частинах мозку, що відповідають за обробку звуків та мови.

Також дослідження виявило зв’язок між негативними переживаннями у дитинстві (зокрема емоційне насильcтво, словесні образи) та пізнішим розвитком
хронічних захворювань.

☝️ Як втриматися від крику?

Перед тим, як почати кричати на дитину, зупиніться і зробіть декілька глибоких вдихів. Якщо є можливість – вийдіть з кімнати та попийте води.

Проаналізуйте ситуацію, чи справді дитина погано себе поводить? Можливо ви самі погано себе почуваєте, незібрані та роздратовані.

Не вимагайте забагато від дитини. Вона може бути не такою ідеальною, як Вам хочеться.

Також вам буде цікаво: “У суворих батьків – успішні діти: правда чи міф?” https://vseosvita.ua/news/u-suvorykh-batkiv-uspishni-dity-pravda-chy-mif-5749.html

Посилання на сторінку Миколи Кулеби у facebook: https://vse.ee/bio

Першоджерело: https://cutt.ly/orceiTy

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
2
міс.
2
8
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!