Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Психолого-педагогічна діагностика: практичні кейси для корекційних педагогів
»
Взяти участь Всі події
0400ufwl-cf9b.jpg
Новини
1823
24 грудня 2019 о 18:40
pdf Роздрукувати

Досить поганих новин. Ось 19 доказів того, що 2019-й рік був пречудовим!

Іноді у нас бувають новини не про освіту. Почитайте, що сталося в світі за останній рік, – пише AdMe.ru – і переконайтеся, що в житті є місце добру і чуду.

1. Супутники НАСА зафіксували, що світ зараз набагато зеленіший, ніж у 2000 році.

При цьому 25% чистого приросту площі листя на планеті за 2000-2019 роки припадає на Китай.

Масове озеленення в Китаї, на яке держава щороку витрачає мільярди доларів в юаневому еквиваленті, відбувається за рахунок лісів (42%), садів агрогосподарств (32%) та міського озеленення (26%). Для останнього використовують не маленькі дешеві саджанці, як у нас, а багаторічні дерева-довгоміри з тисяч розплідників, які також розвиваються державою.

Китай розробляє дедалі амбітніші програми розширення лісів з метою пом'якшення забруднення повітря – від якого страшно потерпають мегаполіси найнаселенішої країни світу.

Друге місце за збільшенням площі листя за 2000-2019 роки посідає Індія. Але там здебільшого йдеться про нові сади урожайних культур (82% приросту площі листя).

 

2. 20 африканських країн взяли участь у будівництві «Великої зеленої стіни» на краю Сахари, аби зупинити опустелювання Африки. Ліси висаджено й заводнено вже на 32 мільйонах гектарів, їх добре видно з космосу.

Після завершення стіни бар'єр з дерев і кущів простягнеться на 8 тисяч кілометрів від океану до океану і займе 100 млн га.

 

3. Популяція горбатих китів, які у 1950-х роках (до заборони китового промислу) були на межі вимирання, майже повністю відновилася. Тоді їх налічувалося всього 450, а зараз – 25 тисяч.

Гомеостазна, тобто природно врівноважена кількість горбатих китів до 1830-х років (початок епохи масового гарпунного китобійництва), як вважається, упродовж багатьох століть становила близько 27 тисяч тварин.

 

4. Уряд Норвегії вирішив ніколи не бурити нафтових свердловин на Лофотенських островах та навколо них, щоб зберегти недоторканою місцеву екосистему. Лофотенські острови та акваторії навколо них зроблено національним заповідником Норвегії.

А між тим, запаси нафти під ними грандіозні – їх оцінюють у понад 60 мільярдів доларів.

 

5. У Нідерландах дахи 316 автобусних зупинок засіяли квітами спеціально для бджіл.

Хватит плохих новостей. Вот 19 доказательств того, что 2019-й был отличным годом

 

6. Американська організація Vet Friends Foundation з 2019 року знаходить для старих бездомних собак господарів серед самотніх ветеранів війни – а всі медичні витрати на утримання тварин бере на себе. Щасливішим стають і люди, і собаки.

 

7. Влада корейської столиці Сеула з 2019 року влаштовує безкоштовні дисковечірки для людей старше 65 років, допомагаючи їм справлятися з самотністю.

 

8. Вождиня Тереза ​​Качіндамото з Малаві домоглася ануляції 3500 видач заміж маленьких дівчат – і відправила всіх дівчаток назад до школи.

 

9. У Римі з 2019 року можна оплатити проїзд в метро пластиковими пляшками: на 1 поїздку треба здати 30 пляшок. За один місяць після старту цієї програми було зібрано 100 тисяч одиниць пластикової тари.

 

10. Європарламент вніс до законодавства Європейського союзу поправку, яка забороняє продавати і виробляти одноразові предмети з пластика.

 

11. У Росії після того як обидва двигуни величезного авіалайнера Airbus A321 зламалися через зіткнення зі зграєю чайок, пілот Дамір Юсупов з напарником чудом зуміли посадити вільно падаючий літак на поле (15 серпня 2019 року).

Шасі літака також не спрацювали, але татарин-капітан повітряного судна посадив машину фюзеляжем упритирку до ґрунту. На борту залишилися живими й неушкодженими 226 пасажирів і 7 членів екіпажу.

Image result for a321 уральские авиалинии 15 августа

Image result for a321 уральские авиалинии 15 августа

 

12. Уряд штату Каліфорнія з 2019 року заборонив продавати й купувати вироби з натурального хутра.

 

13. Уряд Коста-Ріки заборонив курортний фотобізнес з участю тварин.

 

14. У 2019 році 40 країн заборонили використання тварин у цирках.

 

15. В Амстердамі з 2019 року стали популярними екокруїзи по каналах: туристи сачками виловлюють із води сміття.

За півроку екскурсантами виловлено з водної поверхні нідерландської столиці 146 тисяч пластикових пляшок. Про обсяги іншого сміття годі й говорити.

 

16. Нобелівську премію з медицини вручили за відкриття реакції ракових клітин на кількість кисню. Це переворот в онкології: замість хіміотерапії, що впливає на весь організм в цілому, можна буде впливати тільки на клітини пухлини, позбавивши їх кисню, а значить, і можливості росту.

Детальніше про це: Співлавреат Нобелівської премії з медицини 2019 року Ґреґ Семенца – викладач і син учительки

 

17. Вчені створили корм для кішок, внаслідок уживання якого вони не викликатимуть алергії у людей.

 

18. Англійський майстер з ремонту інтер’єрів Стівен Томпсон, який у 2019 році виграв у національній лотереї Британії 105 мільонів фунтів (135 мільйонів доларів), продовжив працювати майстром з ремонту – але тепер не бере грошей з замовників.

 

19. В останні дні 2019 року в Україні на Житомирському картонному комбінаті почалося виготовлення картону й паперу з опалого листя.

І це не просто українське ноу-хау, яке «дожило» до промислового втілення. Найдивовижніше, що винахідник Валентин Фречка, який два роки тому розробив цю технологію – натоді був 10-класником і мешкав у селі Сокирниця Хустського району Закарпаття.

Image result for картону й паперу з опалого листя

А що для вас стало найпозитивнішою подією 2019 року? Поділіться з людьми радістю в коментарях!

 

Джерело: AdMe.ru. Заглавне фото: WildSeas.no. Фото нідерландської зупинки: Jolanda van Ginkel / Twitter

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.