Доступ до навчання без медичних карт

МОЗ скасовує обов'язкові медичні картки для дітей та студентів.

Українські батьки чудово ознайомлені з процедурою заведення Медичної карти, без якої їхня дитина не зможе вступити до дошкільних чи загальноосвітніх навчальних закладів. Карта передбачає проходження певної кількості лікарів (терапевта, окуліста, хірурга тощо), що засвідчать загальний стан здоров’я  та, за необхідністю, випишуть рекомендації або необхідні довідки (наприклад, щодо обмеження рівня навантажень під час занять фізкультурою).

З 13 березня 2018 року ситуація кардинально змінюється. Як повідомляє офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я України, медична карта для дитини (форма № 026/о) під час вступу до різного типу освітніх закладів скасовується.

Нова медична реформа орієнтується на досвід європейських країн, в яких лікарі не витрачають час на заповнення величезної кількості медичних карток (адже в Україні цей документ має 8 сторінок формату А4 і пишеться від руки). Крім того, подальше зберігання цих даних в дитячих садках або школах суперечить законодавству, адже навчальні заклади не мають відповідної ліцензії на медичну практику.

Разом з дитячою медичною карткою МОЗ скасовує необхідність «Медичної карти студента» (№ 025-3/о) – всі студенти вишів заводитимуть звичайну амбулаторну картку.

Міністерство попереджає, що порядок медичного огляду дітей перед вступом до освітніх закладів тільки формується. Згідно з новою реформою, кожний учень буде «прив’язаний» до конкретного сімейного лікаря, з яким батьки (або студенти самостійно) підпишуть декларацію та отримуватимуть всі необхідні послуги.  

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.