і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

Дослідники Антарктиди з усього світу відзначають важливе свято - Мідвінтер або "Середину зими"

Учасники української експедиції на станції «Академік Вернадський» цього дня влаштовують «хрещення» у крижаній воді, після якого кожен «новачок» отримує право називатися справжнім полярником.

22 червня 2018 року дослідники Антарктиди з усього світу відзначають одне з найважливіших свят полярників – Мідвінтер або «Середину зими».

Учасники українських експедицій також приєднуються  до святкування. Передусім, новачків чекає «хрещення» у крижаній воді, а також змагання з 10 видів спорту: шахи, більярд, футбол, біатлон, перетягування канатів тощо. За словами українських дослідників, погода нарешті стабілізувалась і шквальний вітер припинився, тож це дозволяє безперешкодно провести спортивні змагання. 

Окрім цього полярники планують поставити виставу про Антарктиду. У складних умовах щоденної роботи такі свята – важлива складова дозвілля полярників. Це дає можливість знизити психологічну напругу та згуртувати дослідників.

Незмінною традицією залишається обмін привітаннями. Полярники з різних країн вітають одне одного з «Серединою Зими», бажають успішних досліджень та легкого шляху додому. Останніми роками українські зимівники обов’язково надсилають на «велику землю» групове вітальне фото з державними символами, написами, тематичними малюнками.

Зі святом українських полярників привітала й Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич. 

І я, і вся країна пишаємося тим, що завдяки вашій тяжкій щоденній роботі Україна є в «елітному клубі» держав, які проводять дослідження на Антарктичному континенті. Ви – вартові людства, адже першими відстежуєте зміни клімату та розповідаєте про них. Ви вивчаєте, як можливості антарктичних рослин можуть допомогти для лікування складних хвороб і докладаєте всіх зусиль, щоб найближчим часом це стало реальністю. Ви працюєте над тим, щоб зберегти ту неймовірну фауну, яка є в Антарктиді. 

Міністерка також наголосила, що українські полярники хоробро і стійко витримують всі негаразди, щоб давати світові нові відкриття, та побажала їм тепла і сонця, наснаги, здоров’я і натхнення.

На даний момент на станці Академік Верндаський перебуває 23-я українська антарктична експедиція. Вони вивчають стан озонової діри, магнітне поле та популяцію пінгвінів. 

У 1996 році Велика Британія продала Україні одну зі своїх антарктичних станцій «Фарадей» за символічний 1 фунт стерлінгів. Такий щедрий «дарунок» пояснюється просто: обслуговування зайвої дослідницької бази коштує чимало та й на те, щоб її закрити, також необхідно багато часу й коштів. Відтоді Україна стала однією з держав, які мають свою базу в Антарктиці. Станцію було перейменовано на честь академіка Вернадського.

Фотоматеріали взяті з офіційного сайту МОН

Посилання на сайт МОНу: https://mon.gov.ua/ua

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь