Новини
5985
29 вересня 2019 о 12:56

Дошка настрою учнів: спосіб краще розуміти школярів

Психічне здоров’я дітей в школі – надзвичайно важливий критерій їхньої успішності. Як моніторити ситуацію за допомогою дошки настрою, розказує Ерін Кастільйо.

Проста вчителька англійської з США Ерін Кастільйо якось повісила в класі дошку настрою. Кожен ранок її учні можуть приклеїти стікер у відповідну колонку: «В мене все чудово», «В мене все нормально», «Навіть й не знаю», «Все складно», «Все зовсім погано». На зворотному боці стікера діти пишуть своє ім’я. Так вчителька змогла відстежувати емоційний стан учнів.

«Я щиро переймаюся за своїх дітей. Часом школа може стомлювати. І я рада, що вони можуть безпечно висловити свої почуття, побачити, що вони не самі у своїх переживаннях. Це прекрасна база для того, щоб почати стежити за свої емоційним станом»

Фото дошки вчителька виставила на своїй сторінці в Instagram. Ідея одразу ж стала вірусною – інші вчителі в США почали робити такі самі дошки та теж заливати їхні світлини в мережу.

«Якщо ми хочемо зняти стигму з теми психічного здоров’я, нам треба керуватися простими принципами. Покажіть дітям свої емоції. Поговоріть про те, як з ними можна справлятися. Поясніть, що будь-хто може стикнутися із труднощами. Заохочуйте висловлення емоцій, а не їхнє пригнічення. І якщо я щось й винесла за шість років педагогічної праці, так це те, що діти хочуть говорити. Просто вони часто не знаходять людину, що готова їх вислухати».

Після того Кастільйо разом зі шкільним психологом додала в класах й інші дошки: на стікерах діти можуть писати, що вони роблять, коли їм, наприклад, сумно чи самотньо.

Вчителька запевняє, що завдяки дошкам зростають й навчальні досягнення учнів.

Це не перша та не єдина стратегія роботи вчителів з емоційним інтелектом дітей. Просто вона стала популярною через простоту у створенні та використанні.

Команда “Всеосвіти” розробила тепломір настрою, який ви можете повісити в класі. За допомогою цієї розробки ви можете так само моніторити стан та настрій ваших учнів, що допоможе вам в комунікації.

Розробку ви можете безкоштовно завантажити за посиланням: https://vseosvita.ua/library/teplomir-nastrou-89929.html


Джерело: Insider

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.