Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Використання електронних освітніх інструментів у процесі інтерактивного навчання: дошка Jamboard
»
Взяти участь Всі події

Доріжка, що сяє уночі

Студенти із Харкова розробили люмінесцентну тротуарну плитку, яка після заходу сонця світиться.

Студенти-старшокурсники Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» створили тротуарну плитку, яка вдень накопичує сонячне світло, а вночі випромінює акумульовану енергію. Розробники цього екологічного стартапу: Борис Карпутін, Каріна Бєлогубкіна і Наталія Регеда працювали над проєктом спільно з наставником Русланом Кривобоком.

 Народження ідеї 

Ідея створення люмінесцентної тротуарної плитки з’явилась завдяки бажанню прикрасити місто в нічний час, а також сприяти скороченню споживання електроенергії, – розповідає співрозробник винаходу Борис Карпутін.

Студенти працювали над створенням плитки в лабораторії університету. Оскільки розробники навчаються на старших курсах, процес навчання займає чимало часу. Над реалізацією проєкту працювали по декілька годин увечері та фінансували розробку доти, доки не увійшли до числа переможців конкурсу технічних інновацій Chernovetskyi Investment Group. Після здобутого у змаганні успіху, студенти-винахідники отримали стипендію і грант у 400 тис. грн.

 Про плюси розробки 

На ринку вже є інші види люмінесцентної тротуарної плитки, проте, за словами винахідників, їхні технології виготовлення значно відрізняються від проєкту харківських студентів.

Люмінесцентна плитка вночі й удень

Наша люмінесцентна плитка може світитися упродовж усієї ночі, – запевняє Борис Карпутін.

По-перше, створення люмінесцентної плитки за їхньою технологією скорочує собівартість продукту удвічі, а то і втричі. По-друге, плитка молодих розробників з часом не втрачає люмінесцентні властивості, на противагу наявним аналогам.

 Ціна питання 

За словами винахідників, вартість однієї плитки варіюватиметься від 200 до 400 грн, залежно від товщини матеріалу. Використання цієї розробки передбачене для укладання тротуару та доріжок на присадибних ділянках.

Посилання на Факти: https://fakty.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.