Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

5 лютого 19:45

Допомога освітнім центрам: 1700 планшетів та 85 генераторів розподілять між дев'ятьма областями України

Японське агентство міжнародного співробітництва JICA допоможе обладнати технікою для навчання 85 цифрових освітніх центрів в українських громадах, де немає доступу до очного навчання.

Представники Міністерства і освіти України провели робочу зустріч з комісією Японського агентства міжнародного співробітництва JICA. Під час заходу японські партнери передали частину обладнання для навчання, яке згодом спрямують до різних областей України, щоб технічно оснастити цифрові освітні центри. Про це повідомляє пресслужба МОН.

Загалом було передано 85 генераторів та 1700 планшетів для дев’яти областей: Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської, Запорізької, Луганської та Сумської. Вже найближчим часом обладнання надійде до областей та надалі буде передано до цифрових освітніх центрів. Повідомляється, що ноутбуки й мережеві пристрої буде доставлено на початку березня 2024 року. Згодом також передадуть інше корисне та сучасне устаткування, серед них:

  • принтери та проєктори;

  • зарядні станції,

  • інтерактивні панелі,

  • 3D-принтери та набори робототехніки.

Зустріч з японськими партнерами з агенції JICA прокоментував Дмитро Завгородній, заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації:

Ми продовжуємо розбудовувати мережу цифрових освітніх центрів. На сьогодні маємо понад 165 просторів, упродовж кількох місяців планується відкрити ще 85. Насамперед центри мають бути оснащені якісною технікою для онлайн-навчання, тому підтримка від японського уряду є надзвичайно важливою. Це передусім стосується ноутбуків та планшетів, а також генераторів для безперебійного доступу дітей до інтернету. Один такий центр — це доступ до навчання кільком сотням дітей, які не мають власних гаджетів, чиї школи зруйновані або не працюють через безпекову ситуацію.

Загалом протягом 2024 року в межах домовленостей між JICA та МОН буде оснащено 85 цифрових освітніх центрів для забезпечення їхньої сталої роботи в громадах та містах, де немає доступу до очного навчання.

Навіть у воєнний час необхідно забезпечити українських дітей можливістю навчатися, адже вони — майбутнє України. Тому ми високо цінуємо діяльність МОН щодо створення цифрових освітніх центрів та сподіваємося, що передане обладнання забезпечить безперервність освітнього процесу, — наголосив Мацунага Хідекі, головний представник JICA в Україні.

Нагадаємо, що японське агентство JICA надає допомогу МОН у межах субпроєкту «Невідкладне покращення обладнання для надання освітніх послуг» та Японської грантової допомоги з Програми екстреного відновлення. На цей субпроєкт японський уряд виділив приблизно 10 мільйонів доларів.