Допомога психолога та юриста потрібна 96% вчителів

Учні завжди чекають підтримки від вчителів та вчительок. А якщо допомога потрібна саме їм, а не дітям?

Наскільки напруженою та нелегкою є праця вчителів, свідчить той факт, що переважна більшість педагогічних працівників дуже потребує психологічної допомоги. Питання фізичного, психологічного, морального навантаження вчителів, професійного вигорання, а також проблеми булінгу та мобінгу розглядалися на Всеукраїнській серпневій конференцій освітян. Педагоги та експерти разом вирішували, як впоратися з цими викликами.

Фахівці проєкту Pro.Школу провели опитування, під час якого з'ясували, що юридичної допомоги для захисту своїх прав потребують 91% вчителів та вчительок, 88% – ніколи не зверталися до психологів, хоча така потреба є, а 68%  – бажали б дізнатися про те, як правильно вирішувати конфлікти з батьками та учнями. 

Ми опитали 2200 вчителів – чи потрібна їм юридична та психологічна підтримка? І 96% відповіли «так». Якщо світ швидко підлаштовується під технології та зміни, то школа – поки ні. Реформа НУШ стала першим кроком до нової освіти, до кращого діалогу вчителя з учнями. Але все одно наші вчителі потребують психологічної підтримки, вони слабо обізнані щодо своїх прав та не вміють їх захищати, – говорить керівниця проєкту Юлія Пилипко. 

Причин, чому вчителі не звертаються по допомогу до психологів та юристів, може бути кілька. У нашому суспільстві  досі існує упередження, що до психологів звертатися треба, як -то кажуть, тільки у крайніх випадках, тому що всі побоюються ярлика “психічно хворий”. Хоча психологи консультують саме психічно здорових людей. 

У вчителів може також не вистачати часу на відвідування фахівців або грошей, бо такі послуги коштують недешево. Проєкт Pro.Школу якраз надає юридичну та психологічну допомогу вчителям і вчителькам безкоштовно. А вирішувати проблеми є можливість у рамках реформи системи освіти, яка набирає обертів. 

Вчитель, який отримує задоволення від своєї роботи, є найкращим провідником реформи. Якщо він страждає на роботі, то не може реалізувати свій потенціал, якісно вчити дітей та змінювати систему, – додає експертка Юлія Пилипко. 

Учасники проєкту впевнені, що вчителі мають всю свою увагу та  сили приділяти потребам дітей, а не відволікатися на конфлікти. Допомога надається у формі безкоштовних онлайнконсультацій з юридичних та психологічних питань. Зібрана команда кваліфікованих юристів, психологів та освітян. Педагогам достатньо написати про своє прохання на сайті і почекати протягом трьох днів. Експерти не тільки нададуть відповідь на запитання, але й порадять, як діяти у тій чи іншій складній ситуації. 

Джерело: сайт МОН. 

Матеріали по темі:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!