Домашнє господарювання – для хлопчиків

В Іспанії борються з гендерною нерівністю завдяки впровадженню окремого предмета для хлопчиків.

Скільки в середньому хлопчиків в Україні вміють прасувати, шити та готувати, і, найголовніше – скільки хлопчиків вважають це абсолютно прийнятним для чоловічої статі? Серед 12 опитаних лише 4-ро хлопців відповіли ствердно на перше питання, а от прийнятною роботою для чоловіків визнали 9-ро. Насправді, ця статистика свідчить не лише про нерівномірний розподіл домашніх обов’язків, але й про стандартизоване чоловіче уявлення щодо речей, які має вміти робити лише жінка.

В іспанській школі Монтекастело вирішили боротися з гендерною нерівністю і запровадили предмет «Господарювання», який має на меті руйнування стереотипів, пов’язаних з домашніми обов’язками. Девіз закладу освіти у місті Віго – «Рівність пізнається через дії», тому вчителі наголосили на важливості такої дисципліни для хлопчиків у класичній програмі навчання.

У 2018 році домогосподарювання у школі Монтекастело вже передбачало здобуття навичок прасування, шиття, приготування їжі, а також виконання інших домашніх обов’язків: хлопці, наприклад, мали достатньо добре розбиратися у сантехніці, електриці, теслярській справі та оволодіти роботою з каменем.

Проводять заняття вчителі-добровольці, часом беруть участь і батьки деяких учнів, щоб поділитися власним досвідом і навіть навчити корисним лайфхакам.   

Координатор освітнього закладу, Габріель Браво, трохи детальніше розповів про особливість нового предмета та його доцільність у шкільній програмі:

Нашим студентам корисно навчитися виконувати такі завдання, щоб бути готовими до майбутнього сімейного життя. Так вони з самого початку будуть задіяні в домашніх справах і зрозуміють, що підтримка затишку в домі – це завдання обох. Це турбота не тільки жінки, яка буде прибирати, мити посуд і прасувати одяг. Це допоможе їм стати відповідальнішими і навчитися правильно поводитися у власній родині.

За інформацією онлайн-порталу «Тутка», ідея запровадити «Домашнє господарювання» виникла під час спроб залучити учнів до розуміння і виконання принципів гендерної рівності. Батьки і студенти, заздалегідь ознайомившись зі шкільним проєктом, повністю його підтримали, а от школярі неоднозначно поставились до нового предмета, особливо коли почули про шиття та прасування.

Однак вже під час самого заняття учні зрозуміли, що нічого надважкого від них не вимагається: повсякденні домашні обов’язки можуть виконувати як жінки, так і чоловіки, до того ж, це речі, які має вміти робити кожен.

Для деяких учнів це був перший раз, коли вони тримали в руках праску. Заняття виявилися веселими, але повчальними, ми були здивовані, а батьки щасливі, – зазначив Браво.

А чи потрібно запровадити подібний предмет у школах України та наскільки він буде результативним? Діліться своєю думкою в коментарях =)

Посилання на Тутка: http://www.tutkatamka.com.ua

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.