Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Для чого українцям цифрова грамотність в умовах війни

Весь курс інформатики для молодших і старших класів буде пронизаний цифровою грамотністю.

Після початку повномасштабної війни, яку розпочала росія проти України, Мінцифри разом із командою Міністерства освіти працює над реформою шкільної інформатики. Очевидно, що новий курс впровадять в освітній процес уже цього навчального року.

Основна ідея, щоб весь курс інформатики, — як для молодших, так і для старших класів, — був пронизаний цифровою грамотністю.

Про це повідомила заступниця міністра цифрової трансформації Валерія Іонан.

Посадовиця додала, що нині цифрова грамотність так само важлива, як уміння писати й читати.

В умовах війні навички цифрової грамотності надзвичайно важливі. Сучасна війна супроводжується великою кількістю дезінформації, фейків, маніпуляцій. У такий спосіб ворог прагне підірвати довіру українців до держави і зробити так, щоб українці вірили йому. Тому важливо під час війни мати принаймні базову цифрову грамотність і розуміти, як перевірити інформацію, як комунікувати безпечно, — сказала вона.

Чиновниця додала, що Мінцифри вважає медіаграмотність однією з компетентностей цифрової грамотності. Профільне міністерство орієнтується на європейські документи, тому вкладаємо в освітні програми відповідний контент.

Іонан нагадала, що у 2020 році Мінцифри взялося за ще один важливий напрям роботи — онлайн-захист дітей. Зокрема, працювали над курсом для батьків «Онлайн-безпека дітей».

Понад 90% дітей використовують інтернет щодня, близько 60% дітей від 8 до 12 років є вразливими до кіберризиків. Це дані нашого дослідження. Ми спочатку запустили освітній серіал для батьків, який подивилося понад 50 тисяч людей. Після цього ми спільно з громадськими організаціями працювали над проєктом «Школа онлайн-безпеки дітей». Торік ми затвердили концепцію онлайн-безпеки для дітей. Також невдовзі запустимо освітній портал, який буде частиною проєкту «Дія. Цифрова освіта», однак повністю присвячений темі онлайн-безпеки, — розповіла заступниця міністра.

Вона поінформувала, що на цьому порталі будуть контентні блоки для дітей, батьків, учителів, де можна буде знайти багато цікавої інформації на тему особистої безпеки в мережі.

Наприклад, там буде розміщена інформація про правило білборда: не відправляй у мережі нічого такого, чого не хочеш побачити на білборді. Буде багато освітніх серіалів, інформація про гарячі лінії, чатботи тощо.

Посадовиця розповіла про швидкий запит суспільства після початку повномасштабної війни — радіо та телебачення з’явилися в «Дії» виключно, щоб люди мали доступ до новин. Пізніше Мінцифри додало можливість переглядати трансляції музичних і родинних каналів.

Згодом у «Дії» має з’явитися доступ до дитячого контенту. Ідея в тому, щоб люди з дітьми, які перебувають у бомбосховищах під час повітряної тривоги, мали можливість переглядати цей контент, — повідомила посадовиця.

Нагадуємо, електронними журналами від «Всеосвіти» вже активно користуються вчителі з всієї України. Електронні журнали зручно інтегровані з конструктором тестів та уроків, що дозволяє зручно та надійно організовувати дистанційне навчання за будь-яких умов.

Фотоматеріали: ukranews.com

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.