Для закладів освіти буде закуповуватися сучасне комп'ютерне обладнання

У МОНі внесли доповнення до наказу, у якому визначаються вимоги до комп'ютерного обладнання, що має закуповуватися за бюджетні кошти для закладів освіти.

У законопроекті «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 02 листопада 2017 року № 1440» визначено конкретні вимоги до комп'ютерного обладнання, призначеного для комплектації закладів дошкільної, загальної середньої та професійної освіти. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Як зазначається у тексті наказу, комп’ютерна техніка для дитсадків, шкіл, профтехучилищ та вишів повинна закуповуватися із урахуванням розвитку інформаційних технологій.

Реалізація акта сприятиме встановленню мінімальних вимог до комп’ютерного обладнання, яке закуповуватиметься для закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти; інформатизації освітньої галузі та впровадженню цифрових технологій; осучасненню вимог до апаратної частини персональних комп’ютерів форм-фактора десктоп, якими користуватимуться здобувачі освіти та педагогічні працівники, та персональних комп’ютерів форм-фактора ноутбук, – йдеться у документі.

Що це означає на практиці, в інтерв'ю журналісту «Всеосвіти» пояснила керівниця експертної групи з питань організації освітнього процесу директорату дошкільної та шкільної освіти МОН Ганна Красноступ. За її словами, у міністерстві існує два переліки комп'ютерного обладнання: того, яке є на сьогодні, та такого, що пропонується до закупівель. Причому, на більш сучасне обладнання передбачається витратити не більше грошей, ніж було заплановано раніше.   

Це типовий перелік – за однакову суму коштів закупили б більш сучасну. Тобто воно не дорожче. Ліва колонка – те обладнання, яке є сьогодні. Права – те, що можна закупити. Воно більш сучасне, але буде коштувати стільки ж, або дешевше, – пояснила представниця міністерства.

Закупівля для закладів освіти сучасної комп’ютерної техніки дозволить заощадити кошти на ремонті застарілого обладнання. Комп’ютерна техніка із застарілими технічними вимогами до апаратної складової має більшу вартість, ніж сучасні її зразки, – зазначається у супроводжувальних документах до наказу.

Ганна Красноступ також повідомила: для проведення цифрової експертизи проект акта направлений у Державне агентство з питань електронного урядування України.

Внесення зазначених змін у наказ №1440 також пов’язане із необхідністю приведення акта у відповідність до законодавства.

До ухвалення змін у законодавчому порядку проект наказу №1440 винесений на громадське обговорення. У МОНі цікавляться думкою педагогів, батьків, громадських діячів щодо запропонованих доповнень до наказу та очікують на пропозиції та поправки до законопроекту. Обговорення триватиме до 24 травня 2019 року.  

Зі змістом офіційних документів ви можете ознайомитися тут: 

Зауваження та пропозиції ви можете надсилати на електронну пошту: b_kudrenko@mon.gov.ua

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua/ua

2640
02.05.2019 11:00:00
До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
5
міс.
2
0
дн.
1
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.