Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Cтворення лепбуку: етапи, способи, інструменти
»
Взяти участь Всі події

Діти війни: гарантії на безперервну та якісну освіту

Президент Литви Гітанас Науседа на онлайн-саміті ООН із трансформації освіти наголосив на неохідності забезпечення безперервності освіти для дітей-біженців з України через російську агресію.

Президент Литви Гітанас Науседа на онлайн-саміті ООН із трансформації освіти говорив про завдання, що стоять у цій сфері в умовах війни.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Під час виступу Науседа зазначив, що від початку війни, розв'язаної росією проти України, Литва надала притулок понад 65 тисячам українських біженців, із них 24 тисячі — неповнолітні.

Він зазначив, що для задоволення їхніх соціальних, культурних та освітніх потреб у Вільнюсі було відкрито Український центр, а державні та муніципальні навчальні заклади Литви забезпечують умови для повноцінного розвитку та освіти українських дітей.

Зокрема, Науседа підкреслив важливість надання українським дітям можливості здобувати освіту в країнах перебування, а також необхідність почати думати про відновлення належної шкільної освіти в Україні.

Окрім того, президент дружньої країни зазначив, що Литва допоможе Україні відновити зруйновані під час війни школи та дитячі садки.

Глава Литви звернув увагу світових лідерів на тривожну ситуацію на окупованих територіях України.

Українських вчителів змушують використовувати російську мову та вести навчання за російською програмою. Українських дітей насильно вивозять до росії для усиновлення російськими сім'ями. росія має нести відповідальність за ці обурливі дії, — зазначив Науседа.

І додав, що право українських дітей, які постраждали від війни, на безперервну та якісну освіту має бути гарантовано.

Як відомо, МОЗ надало роз'яснення щодо того, які довідки можуть вимагати заклади дошкільної та середньої освіти при оформленні дітей-переселенців на навчання.

Нагадаємо, учні-переселенці, які через повномасштабну війну переїхали у більш безпечніші регіони України, мають обрати одну школу для навчання. Навчатися одночасно у двох українських школах на різних формах навчання не можна. Зарахування і відрахування дітей зі шкіл відбувається за правилами мирного часу. Тобто батьки мають забрати документи з одного закладу освіти і надати їх до іншого.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.