Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Несилові методи протидії булінгу
»
Взяти участь Всі події
8 лютого 18:37

Ділова документація по-новому: для українців створять унікальний шрифт

Шрифтові дизайнери розроблять унікальний український шрифт для ділової документації.

Про це сьогодні, 8 лютого, повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України

Завдання створення українського національного шрифту є досі актуальним. Мета проста: нам необхідно оновити гарнітуру для ділових документів органів влади, зокрема, наказів, розпоряджень, законів тощо. Зараз із цим справляється Times New Roman, але ми б хотіли щось своє — більш оригінальне і сучасне, — наголосив т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв


Відомо, що наразі в Україні є щонайменше чотири готових шрифти, розроблені вітчизняними дизайнерами, які підійдуть для використання в документах. Тож фахівці вирішили сформувати широкий список пропозицій за двома групами:

  1. ділові шрифти для текстів;

  2. шрифти для заголовків (тобто шрифти для декоративного оформлення офіційних документів).  

Після представлення готових варіантів експерти оберуть дві-три найкращих гарнітури та запропонують їх органам державної влади. В Міністерстві культури та інформаційної політики очікують, що згодом новий шрифт пошириться на все ділове мовлення в Україні.

Нагадаємо, що команда Всеосвіти вже розробила перший та єдиний український компʼютерний шрифт прописів, який освітяни можуть щодень використовувати абсолютно безплатно. Завантаження безплатного українського комп’ютерного шрифту від Всеосвіти доступне за цим покликанням.

Прописи мають правильні з'єднання літер, а ліцензія дозволяє використовувати шрифт абсолютно вільно. 

Зокрема ви можете також використовувати в редакторі автентичний український шрифт Рутенія. Виділіть текст та оберіть у верхній панелі налаштувань «Стилі», а потім шрифт «Рутенія» та насолоджуйтеся красою української мови.

Рутенія – шрифт або рутенська абетка української мови, відтворена професором Василем Чебаником. Ґрунтується на традиціях Русі та козацьких скорописів. Сам професор зазначає, що Рутенія – справжня українська кирилиця, яку на українських землях використовували до 1710 року.