Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Дитяча тривожність: стратегії допомоги
»
Взяти участь Всі події
14 березня 2018 о 13:45

«Дякую за такий урок», - історія молодої вчительки, яка приїхала викладати у Кагарлик

В 2018 році до педагогічного колективу приєдналися провідні фахівці. До речі, вчитель Ірина Пупко перебралась до Кагарлика зі столиці.

Кагарлицька школа №3 – це будівля у чотири поверхи, в якій навчається понад сім сотень учнів. Більшість учнів добирається до школи на автобусі, а інших привозять батьки.

Кагарлицька школа є учасником освітніх проектів «Пілот-24», і «Навчай для України». Вже шостий рік учні навчаються за програмою «Інтелект України». Окрім того, в закладі є інклюзивні класи. У старших школах школярі мають змішане навчання, а два перші класи навчаються за пілотною програмою «Нової української школи».

Завдяки програмі «Навчай для України», яка пропонує молодим вчителям викладати у віддалених школах, Ірина потрапила до Кагарлицької школи. Тут вона буде здобувати новий цінний досвід на протязі двох років.

Ірина Пупко родом зі Львова, та переїхала і навчається у Києві. Молода вчителька вчилась на журналіста, а потім захотіла освоїти ще й політологію. Паралельно з викладацькою роботою дівчина навчається на магістратурі з педагогіки середньої освіти в Київському університеті імені Грінченка.

Помогти дітям, побачити яке можна формувати майбутнє, безпосередньо в Кагарлику. Тобто, це не означає, якщо ти народився в маленькому місті, то треба відразу з нього втікати.

Як повідомляє Радіо Свобода, перші кроки порозумітися з учнями Ірині дались не легко. Діти перевіряли її терпіння, чи вижене вона за матюки, як відреагує, якщо на уроці задзвенить телефон. Вчителька придумувала різні способи, щоб привернути увагу учнів. Одного разу, вона вилізла на стіл, і діти її слухали. Тепер кожен школяр знає, що телефон на уроці вчительки Ірини краще вимкнути, бо він опиниться на її робочу столі.

Вчителька з Києва вважає, що завоювати авторитет учнів можливо тоді, коли вчитель знаходить спільну мову з дітьми, не в плані навчання. Скажімо, учні були неабияк здивовані, коли почули, що Ірина знає відомих відеоблогерів та обговорює з ними нове відео Мар’яни Ро. Та як зауважує Ірина, важливо не перетинати межу дозволеного.

Також, успіх вчителя залежить і від його підходу до навчання. Те, що учні слухають теоретичну частину дуже добре, але для кращого засвоєння нового матеріалу, учні мають брати участь у дискусіях, виконувати інтерактивні вправи. Ірина зізнається, що діти не завжди готові до нестандартних підходів.

Вона пригадала такий випадок: вчителька дала учням в якості домашнього завдання, подивитись програму «Орел і решка». Вони були дуже здивовані, що географію можна поєднувати із переглядом тревел-програми.

Кагарлик – місто не надто велике, тому, розваг для молоді тут не так багато. Ті, хто шукає можливості, як провести свій вільний час, то їх і знаходять. Наприклад, вчителі організували кіноклуб у школі, а Ірина пообіцяла дітям, що буде відвідувати кіносеанси разом з ними. Та й учні фільми обирають самі.

Молоду дівчину навіть не засмучує той факт, що в місті немає затишної кав’ярні, де можна було б випити горнятко кави та посмакувати десертом.

Я каву не дуже й п’ю. А погуляти можна і в Києві. До нього тут близько, – говорить вона, усміхаючись.

 Ірина дуже прагне до змін і намагається мотивувати кожного учня.

Я зрозуміла, що хочу жити в класній країні і з класними людьми, – пояснює Ірина Пупко своє бажання взятися за цю справу. – А все починається, банально, зі школи. Їхні сім’ї я не можу змінити, але можу прийти до них на урок.

Фотоматеріали взяті з офіційного ресурсу Радіо Свобода (на фото: Ірина Пупко)