+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Чому у школах запроваджують другу зміну? Пояснення Лілії Гриневич

Чому навчання у другу зміну небажане, і як з цим боротися? На ці запитання відповідає очільниця Міносвіти.

Друга зміна все частіше стає необхідністю для школи, яка не може прийняти більше дітей, ніж це дозволено за санітарними нормами.

Та чи дійсно школярі змушені ходити до школи у другу зміну, і чи можуть на це рішення вплинути батьки? Традиційно, на гострі запитання батьків і учителів стосовно навчання відповідає Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

Друга зміна – небажана і неприємна особливість роботи школи. Особливо у великих містах і містах-супутниках. Друга зміна вводиться тоді, якщо до школи за місцем реєстрації прийшло значно більше, ніж школа може помістити за санітарними нормами. Як правило, це результат хаотичної забудови у містах. Коли місцеві депутати виділяють землю під висотки, але не виділяють під школи і дитячі садки, і саме місцева адміністрація відповідальна за те, що в різних мікрорайонах міста немає достатньої інфраструктури міста.

За словами Лілії Гриневич, МОН не впливає на цей процес, але відповідальність за розбудову шкільної мережі лежить на плечах місцевого самоврядування: 

Побудова шкільної мережі – повноваження вашого міста, селища чи району, і тому, якщо є друга зміна – необхідно звернутися до місцевого самоврядування та адміністрації з вимогою будувати нові школи або розбудовувати існуючі заклади освіти, і збільшувати в них кількість місць для дітей.


Нагадуємо, нещодавно “Всеосвіта” писала про те, що Міносвіти мотивує майбутніх вчителів працювати в селах. 

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua/ua

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти