і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о

Чому школярі-відмінники відмовляються від вищої освіти?

За дослідженнями PISA, більшість учнів, які мають високі оцінки, не планують продовжувати навчання у вищих навчальних закладах. В чому ж причина?

Після закінчення школи для кожного учня настає момент серйозного вибору: який напрямок обрати, щоб мати змогу успішно реалізувати себе на життєвому шляху? Та, як не дивно, не всі школярі вважають вищу освіту обов’язковим трампліном до кар’єрних вершин. І найчастіше – це відмінники, яким, здавалося б, відкриті усі горизонти.

PISA Ukraine опублікувало результати дослідження, згідно з якими велика кількість учнів, які протягом навчання в школі могли похвалитися високими оцінками, не мають бажання вступати до вищих навчальних закладів, тоді як учні з низькими навчальними досягненнями навпаки – прагнуть отримати повноцінну вищу освіту.

Велика кількість учнів із високими навчальними досягненнями не мають наміру отримати вищу освіту. Для економіки й суспільства будь-якої країни така тенденція означає потенційну втрату здібних і талановитих людей. Проте вступати до вищих навчальних закладів прагнуть багато учнів з низькими навчальними досягненнями, серед яких навіть ті, чиї поточні результати навчання вказують на можливу невдачу при вступі, – підкреслюється у дослідженні.

Як зазначається на офіційному сайті Нової української школи, середня освіта повинна комплексно забезпечувати учня необхідними навичками, здібностями та якісно підготувати його до майбутніх життєвих викликів. Крім того, школа має активно мотивувати до нових звершень, адже прогресивне майбутнє нашого світу залежить саме від інноваційних ідей та безстрашних експериментів.

Увесь документ можна завантажити за посиланням: http://nus.org.ua/wp-content/uploads/2019/01/PISA_in_focus_23.pdf

У дослідженні PISA наголошують, що тим учням, які не планують вступати до вищих навчальних закладів, школи повинні надати достатньо освітніх можливостей для повноцінної самореалізації. На першому місці, звичайно – компетенції, які знадобляться школяреві у дорослому житті.

Цілком можливо, що більшість відмінників акцентують свою увагу відразу на кар’єрному зрості, а тому ігнорують вищу освіту як таку. Чи важливіший досвід за теоретичну базу? А що думаєте про це ви?

Посилання на НУШ: http://nus.org.ua

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти