і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

Чому дебати мають бути основним елементом шкільного навчання

Шкільні дебати є найефективнішим інструментом вирішення будь-яких проблем і способом швидкої соціальної адаптації для дітей.

Організація учбового процесу надзвичайно складна річ, особливо коли мова йде про так звані перехідні класи (5-й, 9-й). Педагог відповідає за специфіку кожного окремого уроку та позашкільну діяльність (наприклад, організацію екскурсій, різноманітних навчальних поїздок за місто тощо), контролює рівень загальної (а також індивідуальної) мотивації і безпосередньо впливає на формування особистості учня.

Варто пам’ятати, що класи в школах створюються не лише через економію місць. Колективне вирішення будь-якої проблеми відбувається набагато швидше та ефективніше, ніж ізольовано-самостійне. Освітня світова практика демонструє кращий показник успішного навчання в групах, які практикували дебати під час обговорення тієї чи іншої теми.

У всіх хороших західних школах дуже важлива частина освіти — це дебати. Якщо у вас у школі цього немає, це велика проблема. Тоді ви не можете логічно й чітко викласти свою думку, – розповідає інформаційному порталу «Освіторія» Петро Чернишов, в минулому учитель математики, а зараз виконавчий директор компанії «Київстар».

Колективні дискусії допомагають подолати внутрішні бар’єри (сором’язливість, страх), які заважають вільно спілкуватися з людьми та захищати власну точку зору, а також вибудовують систему аргументів і контраргументів, якими неймовірно важливо вміти користуватися в наш час. Крім того, дебати сприяють позитивному формуванню сильної індивідуальності, їхня практична користь полягає в набутті навичок гармонійного існування всередині суспільства.

Бути впевненим, непохитним у прийнятті необхідних рішень, притримуватись своїх цінностей і коректно виходити з конфліктних ситуацій – вміння, без яких складно адаптуватися в мінливому навколишньому світі.  

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь