Новини
1320
21 серпня 2019 о 08:00

Чого і як навчають у державній середній школі Нью-Йорка

Передові принципи навчання дітей у різних країнах схожі.

Свобода в усьому та новітні технології - ось що побачили журналісти каналу 1+1 у звичайній державній середній школі Нью-Йорка. 

Вчителька Келі обожнює тату і науку. На її уроці семикласники отримали завдання створити клітину методом діалізу. Виконати його потрібно протягом трьох днів. У роботі активно задіяні всі діти. Одразу помітно: дітям нічого не забороняється, вони вільно пересуваються класом, а головне - усім дуже цікаво.   

Їм дуже подобається у нас, адже дозволяється у всьому робити безлад. Сподіваюся, вони при цьому ще чомусь навчаються, - говорить Келі. 

Журналістка помічає, що учні настільки захоплені дослідженнями, що ніхто не дістає гаджетів, а в руках не видно мобільних телефонів. Однак у лабораторії вистачає девайсів. Наприклад, є окрема шафа із планшетами для кожного учня, а також дві смарт-дошки із зображеннями з різних ракурсів. Педагоги переконані: діти повинні ще в школі знайомитися із новітніми технологіями.  

Неправильно вважати, що сучасні заходи і технології дітей відволікають. Іноді і вчителів треба навчити, як користуватися гаджетами. Ми ж не досконалі і чогось не знаємо. І це нормально. Якщо ми намагатимемося не здаватися і далі, діти це помітять, - впевнений директор школи Френк Джордано. 

Керівник закладу обома руками - за використання електронних девайсів. Але встановив суворі правила щодо телефонів. 

Дітям дозволено приходити до школи зі смартфонами. Але як тільки вони заходять на територію школи, телефони вимикають, - пояснює директор.

Якщо він помічає дитину із смартфоном в руках, одразу забирає його та віддає тільки батькам після пояснень, чому їхні діти не виконують вказівок.  

Водночас уроки з французької мови, наприклад, уже давно проходять без підручників. Усі завдання діти виконують на планшетах. На заняттях із літератури та мови підлітки вільно дискутують у групах, а також друкують критичні статті. У школі облаштовано дошку, де вивішують есе та інші творчі роботи учнів. Прямо на дошці вчитель пише свої коментарі, а почитати твори можуть усі бажаючі. 

Передові технології використовують і на уроках праці: крім традиційних завдань з виготовлення руками нескладних речей, діти роблять комп'ютерні моделі та вміють налаштовувати параметри 3D-принтера. Приміром, можуть створити комп'ютерну мишку.  

А у сусідньому класі проходит урок маркетингу, що незвично навіть для американських шкіл. Майбутні підприємці вже в школі засвоюють фотошоп, роблять дизайн упаковок, кросівок, окулярів. 

Я маю навчити їх, як працювати в програмах, як створити свій товар, як вирішувати проблеми в реальному світі, - говорить вчителька Ненсі. 

Директор Френк Джордано переконаний, що школа має допомагати дітям готуватися до реального життя.  

У такому віці учням середньої школи треба самовиражатися. Ми їм допомагаємо підняти самооцінку. Я переконаний, якщо ми зараз допоможемо дитині відчувати себе успішною в мистецтві і творчості, вона буде і надалі прагнути успіху, - зазначає педагог. 

ВІд такого підходу щасливі і батьки. Серед них - українка Юлія. Її діти відвідують середню школу у Брукліні. Разом з ними вчиться і вона. 

Немає такого, що отримав двійку - батьків викликають до школи на розборки. У дитині є можливість це виправати самостійно. Батьків не смикають через це. Школа цим займається, - розповідає Юля.

Філософія цієї школи обертається навколо свободи, яка проявляється у всьому, починаючи від одягу школярів і закінчуючи татуюванням вчителів. На уроках музики тут не бояться тягнути неправильну ноту. Не бояться співати не в унісон з рештою класу. Не бігають від камер журналістів, а, навпаки, одне поперед одного біжать до об'єктива. Тут працює формула: щасливі учні, натхненні вчителі і задоволені батьки. Така налагоджена схема - це, в першу чергу, результат роботи директора, У цій школі Френка Джордано поза очі навіть називають “безстрашним лідером”. 15 років поспіль він фактично живе у навчальному закладі і робить усе можливе, щоб до його школи діти ходили із задоволенням

 

В Україні продовжується реформа системи освіти та закладаються базові основи Нової української школи. Пдсумки першого року її роботи підбивалися 19 серпня на традиційній серпневій педагогічній конференції, яка проходила у НСК “Олімпійський”. Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила, що одним із основних завдань підготовки українських вчителів є володіння новітніми ефективними методиками, які “розвивають компетентності і зберігають мотивацію учнів до навчання”. За словами міністерки, вчитель, насамперед, “реалізує індивідуальну освітню траєкторію учня”.  

Актуальні питання освітньої реформи обговорювалися також 20 серпня під час Всеукраїнської серпневої онлайн-конференції педагогічних працівників, організованій проєктом “Всеосвіта”. Її тема: “Особливості організації освітнього процесу у 2019/2020 навчальному році”. Зокрема, під час онлайн-конференції детально обговорювалося питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників та розроблення відповідного механізму.  

Посилання на портал “Педагогічна преса”.

Статті по темі:

 

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?