+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Чи знають математику випускники четвертого класу? Детальний звіт УЦОЯО

На якому рівні у чотирикласників сформована математична компетентність? Стали відомі результати дослідження.

У 18% учнів-випускників четвертого класу математична компетентність сформована на високому рівні. Про це йдеться в опублікованому звіті моніторингового дослідження початкової школи на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. 

Відбір учасників моніторингового дослідження з математики здійснювався з урахуванням найважливіших характеристик генеральної сукупності випускників початкової школи 2018 року. У середньому 69% випускників початкової школи виконують тестові завдання базового рівня. Найкращі результати 4-класники демонструють за виконання тестових завдань базового рівня, що стосуються математичних тем розділів «Робота з даними» (73% правильних відповідей) та «Числа й вирази» (72% правильних відповідей).

Так,18% досягли високого рівня компетентності, тоді як близько 14% учнів не володіють базовими математичними знаннями – тобто вони мають суттєві проблеми з розв’язуванням найпростіших задач, які стосуються відомих реальних життєвих ситуацій.

Найвищу результативність із математики показали випускники початкової школи, які здобували освіту в містах обласного підпорядкування, у гімназіях, ліцеях, колегіумах, навчально-виховних комплексах або спеціалізованих школах, а також у звичайних за наповненістю ЗЗСО, – зазначають дослідники.

Найскладнішими для випускниів початкової школи виявились завдання, що стосуються змістового розділу «Робота з даними», а також ті завдання, для виконання яких необхідним є структороване міркування з метою розроблення плану розв’язуванням задачі.

Деталі звіту можна дізнатись у цьому документі: 


Нагадуємо, раніше «Всеосвіта» писала про те, що аудіювання стало обов’язковою частиною ДПА з іноземної мови. 

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти