Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

30 серпня 2019 о 17:28

Чи отримають учні 1-4 класів світловідбивні жилети з 1 вересня?

Володимир Гройсман анонсував подарунки учням початкових класів, але КМДА зазначає: для реалізації ідеї не вистачає нормативних документів.

Раніше «Всеосвіта» писала про те, що Експрем’єр-міністр України Володимир Гройсман презентував світловідбивні жилети, які з 1 вересня мав(-ла) отримати кожен(-на) учень(-ця) 1-4 класів.   

Це безпека для дитини як учасника дорожнього руху. Жилет зроблено з якісних матеріалів, він індивідуальний для кожного. Закликаю батьків: слідкуйте, щоб дитинка йшла в школу і зі школи в цьому жилеті, – написав Володимир Гройсман у своїй fb-спільноті.

Рішення ухвалили ще навесні, під час проведення всеукраїнської Координаційної наради з питань безпеки дорожнього руху. Світловідбивні жилети необхідні для того, аби водій міг помітити дитину заздалегідь, у темну пору доби. У Європі такий спосіб убезпечення від ДТП практикують вже давно. Наприклад, у Чехії дітей молодших класів виводять на прогулянку у спецодязі, не зважаючи на те, велику чи малу відстань потрібно подолати.

Перед початком нового навчального року «Всеосвіта» вирішила поцікавитись, на якому етапі реалізації знаходиться обіцянка пана Гройсмана і звернулася до Київської міської державної адміністрації.

КМДА зазначила, що за відсутності нормативних документів, які б регулювали ситуацію зі світловідбивними жилетами для учнів 1-4 класів, питання залишається відкритим.

Це було заявлено прем'єр-міністром. У нас немає жодних нормативних документів. Коли ми отримаємо такі нормативні документи, тоді над цим працюватимемо, – прокоментувала директорка Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян під час брифінгу про підготовку столичних освітніх закладів до нового навчального року. 

Заступник голови КМДА Валентин Мондриївський активно підтримав ідею, але підкреслив, що на цей момент немає конкретної дати реалізації проєкту:

Якщо це буде введено як норму, то усі регіони, міста, зокрема і Київ, будуть це виконувати.

Щоб оцінити, наскільки керівництво освітніх закладів підтримує ініціативу зі світловідбивними жилетами, ми зв’язались з директором Володарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Петром Федоровичем Аврамчуком.

На педраді я сказав всім класним керівникам, щоб вони обговорили це питання з батьками під час першої виховної години. Я впевнений, що більшість батьків пристане на пропозицію забезпечити учнів світловідбивними жилетами, адже ми зацікавлені у збереженні життя і здоров’я кожної дитини, – наголосив пан Петро.

Шановні вчительки і вчителі, а як ви думаєте: чи потрібно учням початкових класів носити світловідбивні жилети?

Джерело: КМДА

Фото: SariMe / Shutterstock.com