Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Чи випустять студента-чоловіка за кордон для навчання

Чоловіки, які планують навчання або вже навчаються у закордонних вишах, можуть покинути Україну лише за наявності документа, який підтверджує їхнє зарахування до вузу.

Через повномасштабне вторгнення росії в Україну чоловіки від 18 років, які планують навчання або вже навчаються у закордонних вишах, можуть покинути Україну лише за наявності документа, який підтверджує їхнє зарахування до університету.

Про розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Для оформлення дозвільних документів до територіального центру комплектування подаються документи, що підтверджують факт вступу та необхідність виїзду на навчання — запрошення від закладу освіти чи контракт, — пояснив він.

За словами адвоката юридичної компанії «Міллер» Андрія Новака, виїжджати за кордон наразі можуть студенти лише денної форми навчання іноземних вишів, які мають при собі довідку про зарахування, контракт чи лист від університету.

Документи мають бути перекладені українською та нотаріально завірені.

З ними йдуть до військкомату, де отримують дозвіл на перетин кордону та відмітку у військовому квитку або приписному про наданням відстрочки на період навчання, — говорить юрист.

Якщо студент вже навчався за кордоном торік, але прибув в Україну, наприклад, на канікули, він мусить мати студентський квиток або студентську візу, які також мають бути перекладені та завірені нотаріусом.

Юрист зазначає, що якщо студент закінчив бакалаврат, але ще не вступив у магістратуру, він не має відстрочки від мобілізації. Звільняються від неї лише ті здобувачі освіти, які проходять навчання.

Нагадаємо, право на відстрочку матимуть педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, які працевлаштовані за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки та не мають вченого звання та/або наукового ступеня.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.