Новини
27732
1 червня 2020 о 13:22

Чи мають право медсестра або вчитель давати дітям ліки за проханням батьків: роз’яснення

Медична сестра, за призначенням лікаря-педіатра, може проводити вітамінізацію дітей.

Деякі діти, за станом здоров’я, повинні тимчасово або постійно приймати ліки. Звісно ж, щоб не переривати прийом, батьки кладуть чаду пігулки з собою – у садочок чи школу, – а часом просять педагога/вихователя дати ліки, так би мовити, «з власних рук».

Чи має право вчитель відмовитися від такого прохання і чому? Про це пише Педрада.

Про що йдеться у посадовій інструкції

Згідно з посадовою інструкцією вихователя та вчителів, видача працівниками дошкільного закладу лікарських засобів дитині, яка нещодавно перехворіла, не передбачена.

Що входить в обов’язки медсестри

Медична сестра, за призначенням лікаря-педіатра, може проводити вітамінізацію дітей. Про це йдеться у пункті 1.31 Інструкції з харчування дітей у дошкільних навчальних закладах.

Старша медична сестра здійснює:

  • щоденний огляд дітей;

  • стежить за дотриманням санітарно-гігієнічних норм;

  • контролює якість харчування;

  • проводить санітарно-просвітницьку роботу;

  • має право надавати першу долікарську допомогу.

Що стосується лікувальних процедур, медсестра має право:

  • проводити профілактичні щеплення за призначенням лікаря;

  • здійснювати своєчасне придбання вітамінів, медикаментів, іншого медичного обладнання та інвентарю;

  • комплектувати аптечку невідкладної медичної допомоги.

Медична сестра, вихователь або вчитель не зобов’язані видавати лікарські засоби дітям після хвороби навіть за наявності довідки від лікаря з відповідними рекомендаціями.

Медична сестра може лише порадити батькам за можливості залишити дитину, яка приймає ліки, вдома, навіть якщо у довідці лікар підтвердив задовільний стан здоров’я.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

У вихователів дитсадків Житомира та Кривого Рогу знайшли коронавірус

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!