Чому необхідно мити руки перед їжею: як наочно пояснити дітям

Американські вчительки провели експеримент, який допоміг школярам усвідомити необхідність дотримування гігієни.

Діти майже на 80% складаються з найрізноманітніших запитань, на які не завжди встигаєш знайти влучну відповідь. А потрібно пояснити усе й відразу: чому не можна бавитися з електрикою, чому потрібно чистити зуби вранці й увечері, чому замість солодких цукерок корисніше з’їсти фрукти і, зрештою, чому не варто дивитися мультики більше години.

Це ж стосується й необхідності ретельно мити руки після прогулянки та перед прийманням їжі. Як зрозуміло донести інформацію до дитини? Звісно, можна налякати її «міфічними» мікробами (міфічними – бо не всі батьки мають можливість відвести дитину в лабораторію і продемонструвати кількість небезпечних бактерій на руках), тицьнути під ніс книжку з відповідним текстом, але не факт, що такий підхід дійсно спрацює.

Дві американські вчительки початкових класів – Джаралі Меткалф і Дайна Робертсон – замислилися над цією проблемою і вирішили: краще один раз побачити, ніж десять разів прочитати і прослухати. Наочність завжди дає ефективніший результат.

Для проведення експерименту педагогині використали… звичайний хліб. Вони взяли п’ять шматочків і кожний поклали у герметичний прозорий пакет. До першого шматка хліба ніхто не торкався, другий діти брали брудними пальцями. Третій запакували після того, як учні торкалися його вимитими з милом руками. Четвертий шматок брали після дезінфікуючого засобу, а п’ятим протерли шкільний ноутбук.  

Усі пакети повісили на стіні класу, щоб діти могли у деталях побачити результат. Їх по-справжньому вразило те, що трапилось з хлібом за кілька днів.

   Шматок хліба, яким протерли ноутбук                 Хліб, до якого ніхто не торкався

  Хліб, якого торкались брудними руками                 Брали вимитими з милом руками                    

Хліба торкались після дезінфікуючого засобу

За словами вчительок Джаралі та Дайни, після експерименту діти серйозно задумались над тим, чому необхідно ретельно мити руки після прогулянки і тепер виконують цю процедуру сумлінно і без нагадувань.

Можливо, в українських школах не завадить повторити подібний дослід?


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Я б хотів, щоб мій вчитель про це знав

Джерело: Buzzfeed

Фотоматеріали взяті з офіційного сайту Buzzfeed.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
1
4
дн.
1
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!