Чому не потрібно задавати учням домашнє завдання на зимові канікули

Американська педагогиня Олександра Фрост у своєму блозі розповіла, чому учням не потрібно задавати домашні завдання під час канікул.

Зимові свята у самому розпалі. Нарешті жодних уроків, самостійних чи контрольних, попереду лише чудовий відпочинок з рідними. І попри гарний настрій, школярів не полишає думка, що під час канікул потрібно зробити домашню роботу. Та чи дійсно чи є сенс задавати учням «домашку» на час канікул? Чому, все-таки, цього не варто робити – кілька аргументів наводить Олександра Фрост, учителька в школі міста Цинциннаті штату Огайо (США) та незалежна журналістка сайту We Are Teachers. 

Збільшення продуктивності і розвиток креативності 

Справжній відпочинок потрібен не лише школярам, але й передусім учителям і батькам. Спробуйте на певний час забути про рутину, уроки, контрольні, збори тощо. Займіться справою, яка приноситиме вам задоволення: читання, малювання, прогулянки, перегляд фільмів, сон. Це допоможе вам знайти натхнення. Усі знають, що хороший відпочинок – підвищує продуктивність й заряджає енергією на нові звершення. 

Читання, як процес отримання задоволення, а не навчання 

Коли ви востаннє брали в руки книжку і отримували задоволення від прочитаного? Нині на полицях магазинів чимало різноманітних книжок, але більшість з них стали, як частина певного предмета. 

Нехай учні самостійно оберуть, що будуть читати під час канікул, а після їх завершення зберіться разом і обговоріть, яка книжка їх найбільше вразила. 

Домашні завдання на канікулах неефективні

Останні декілька років домашні завдання неодноразово піддавались критиці. Гарріс Купер у книзі «Битва за домашню роботу» пише: 

Занадто багато домашніх завдань можуть знизити їхню ефективність або навіть стати контрпродуктивними. 

Лишень уявіть, наскільки неякісно учні виконають домашнє завдання під час відпочинку. Чи б хотілось вам одразу після канікул ставити незадовільні оцінки? Мабуть, що ні. А вашим учням аж ніяк не хочеться псувати собі настрій у перші дні навчання після відпочинку. 

Баланс між особистим життям і роботою

Якщо ви даєте учням домашні завдання на канікули чи свята, це говорить лише про те, що ви не цінуєте їхній особистий час, який вони можуть провести зі своєю родиною. Поговоріть із школярами про їхній відпочинок: що вони планують робити, чим би хотіли займатися? 

Упродовж року вчителі неодноразово говорять учням про те, як важливо займатись спортом, якісно спати, відпочивати і проводити час з близькими. Тож не лишайте їх цього під час відпочинку і не забувайте про себе, свої потреби і свою родину. 


Читайте також: 

Робити домашнє завдання не можна відмінити

Домашнє завдання для школярів: Україна vs Європа

Джерело: We Are Teachers 

#домашні_завдання #школа #урок #учні #вчитель 

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
2
міс.
2
6
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!