Новини
493
4 серпня 18:26

Частка книжкових видань державною мовою повинна становити не менше 50%, – Тарас Кремінь

Реалізація цієї норми спрямована на підтримку українськомовної книги та збільшення частки громадян, які читають українською мовою.

Частка книжкових видань державною мовою, що є в продажі у кожній книгарні або іншому закладі, що здійснює книгорозповсюдження, має становити не менше 50%. Про це написав Уповноважений із захисту державної мови Тарас #Кремінь на своїй сторінці у фейсбуці.

Він зазначає, що реалізація цієї норми спрямована на підтримку українськомовної книги та збільшення частки громадян, які читають українською мовою.

Відповідна вимога поширюється на всі книгарні та інші заклади, що здійснюють книгорозповсюдження, крім тих, що здійснюють розповсюдження книжкових видань винятково офіційними мовами #ЄC, державною мовою та/або словників та розмовників з іноземних мов, підручників з вивчення іноземних мов, а також спеціалізовані книгарні, створені для реалізації прав корінних народів, національних меншин України.

Кремінь наголошує, що наразі існують проблеми щодо обсягу книг, які розповсюджуються українською мовою, особливо у книгарнях східних і південних областей України та у сільській місцевості.

За підсумками 2020 року припинили свою діяльність 343 видавництва та 48 книгарень. Це досить кричуща цифра, – підкреслює Уповноважений.

Зазначимо, що з 16 липня 2021 року розпочала діяти 26 стаття Закону України «Про  забезпечення функціонування української мови як державної», яка регламентує використання державної мови у сфері книговидання та книгорозповсюдження.

Тарас Кремінь переконаний, що дотримання відповідного закону призведе до покращення ситуації на книжковому ринку.

Також вас може зацікавити: Закон про мову визнали конституційним: суд ухвалив рішення

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.