Новини
5916
23 листопада 2020 о 19:24

Часникове намисто від грипу: в одному із дитсадків дітей змусили носити "амулет" проти захворювань

В Запоріжжі дітей примушують щодня носити на шиї «антиковідне намисто». Що кажуть медики?

У боротьбі із грипом та застудою всі засоби згодяться – напевно подумали вихователі одного із садочків у Запоріжжі й примусили дітей носити «антиковідне намисто» з часником. Про це повідомляє паблік zptoday в Instagram. Таке розпорядження з'явилося в месенджері батьківської групи.

Робити профілактику захворювань вихователі вирішили народними методами, мовляв, «антиковідне намисто» зможе вберегти від всіх гострих распіраторних захворювань, в тому числі й від COVID-19.

Як воно повинно виглядати?

На товсту нитку одягнути одне яйце із шоколадки "Кіндер" (пластикове, те, що всередині), зробити в ньому по колу голкою отвори, після цього покласти всередину часник.

У месенджері також зазначили, що такий амулет обов'язково повинен бути до понеділка у кожного учня і носити на шиї його варто щодня.

Користувачі по-різному відреагували на цю ситуацію, хтось підтримав вихователів:

Респект і повага тому вихователю, який у будь-який спосіб хоче захистити дитину від вірусів. Конкретно моя дитина ходить до цього дитсадочка і вихователька – з великої літери, вона дуже любить дітей, проводить для них свята і мені дуже соромно за тих людей, які висміяли ідею педагога.

Інші ж навпаки скептично поставилися до такої пропозиції:

А намисто із зубів ворогів їм не треба зробити. Що за Середньовіччя?!

І давайте ще додамо флакончик оцету під час тихої години й будемо натирати під пахвами.Через тиждень буде не дитина, а квашений помідор.

Чи є «антиковідне намисто» ефективним профілактичним засобом і чи має місце у навчальному процесі? Які альтернативні методи профілактики боротьби із захворюваннями можна використовувати?

Аби знайти відповіді на ці питання, журналісти "Всеосвіти" звернулись до лікаря загальної практики у Вознесенському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги Івана Леськова.

Фахівець зазначив – перш ніж використовувати часник для дошкільнят, вихователька має порадитись з лікарем.

Можливо, у людей є свої переконання, але з боку медицини це є неправильним і не дасть жодного результату, – зазначив лікар.

Що стосується профілактики захворювань, які передаються повітряно-крапельним шляхом, зокрема й COVID-19, експерт порадив: дотримання дистанції, масковий режим, провірювання приміщення, уникнення контакту. Проте в садочках і школах це неможливо, адже діти однаково будуть між собою спілкуватись, наголосив Леськів.

Лікар припускає, вихователька могла застосувати методи народної медицини й гадала, що це допоможе дітям:

Як кваліфікований медик, я знаю, де шукати правильну та достовірну інформацію, але самого працівника мені шкода, тому що під впливом лжелікарів можна повірити некомпетентним коментаторам в сфері медицини й наслухатись «безліч цікавої інформації», – підкреслив спеціаліст.

При перших симптомах захворювання варто регулярно провірювати приміщення, їсти багато овочів та фруктів, залишатись вдома та звертатись до сімейного лікаря.


Нагадаємо, раніше в одному з українських підручників хімії вирішили проінформувати учнів, що розчин соди рекомендовано пити для "профілактики та лікування онкозахворювань, пом'якшення кашлю під час застуди" та при інших захворюваннях. Також популярний український лікар Євген Комаровський нещодавно наголосив, що дитячі садочки та заклади освіти в умовах пандемії коронавірусу повинні працювати, інакше доведеться розв’язувати низку проблем.


Читайте також: Молодь за майбутнє: челендж від учнів до Дня гідності й свободи України

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!