«Часом від ненависті до любові – одна книжка», - проект для освітян «Навколопредметне читання»

Усіх освітян в Україні запрошують взяти участь у цікавому проекті «Навколопредметне читання».

Чимало книг ми прочитуємо в житті, та є серед них такі, які змінюють нашу уяву, надихають на створення чогось прекрасного, або ж, у нас з’являється цікавість дізнатись про якусь тему ще більше інформації. Чому б приємне не поєднати з корисним?

Ідея “Навколопредметного читання” в тому, щоб розповісти про книжки, які змінили ставлення людей до якогось шкільного предмету. Щоб запропонувати свій варіант книги, потрібно заповнити спеціальну форму на сайті проекту.

Власне, організатори «Навколопредметного читання» розповідають, що головна мета – це зібрати перелік цікавих книг, які можуть зацікавити учнів вивчати якийсь предмет глибше.

Проект працює над створенням переліку книг, які допоможуть педагогам дати учням те, чого так бракує у підручниках. Ці видання не зроблять дітей відмінниками, проте допоможуть побачити шкільний предмет очима дослідників чи митців і перетворити навчання з нудного обов’язку на захопливу подорож, – зазначають автори проекту.

Організатори обіцяють, що віднайдуть запропоновані книги, відсортують їх за класами, шкільними предметами та темами уроків.

Це стане зручним інструментом для вчителів, яким дитячий інтерес важливіший за методички, а влучні питання цінніші, ніж правильні відповіді, – вважають автори проекту.

Як зазначають організатори, програма із запропонованого переліку книг не буде включена до обов’язкового читання, але для батьків, це буде гарна «підказка» або ж допомога в тому випадку, коли дитину потрібно буде зацікавити для вивчення шкільної теми.

Як інформує Нова українська школа, команда «Навколопредметного читання» проводить опитування серед батьків, вчителів, дослідників і популяризаторів науки про те, як їхні діти ставляться до книг, чи приділяють вони свій час читанню, чи готові батьки відкинути стандартні методи викладання, та запитали про те, чи вплинула прочитана ними книга на їхній вибір у роботі та житті.

Часом від ненависті до любові – одна книжка. Захоплива біографія вченого чи дотепна розповідь про молекули й атоми може перевернути уявлення про “нудний” предмет – а зацікавлена дитина здатна звернути гори, не те що скласти ЗНО, – переконані автори проекту.

Згодом, планується залучити до проекту людей, які зможуть провести оцінку сформованого переліку книг, можливо цей список потрібно буде коригувати. До речі, огляди усіх книжок будуть доступні в мережі Інтернет.

Дуже цікавий проект, який дійсно допоможе учням поглянути на шкільні предмети під іншим кутом зору, і почерпнути для себе набагато більше.

Читання – це завжди захоплююча справа, що допомагає нам дізнатись про маловідомі факти і оперувати своїми знаннями не тільки в школі, але й у повсякденному житті.

Дім, у якому немає книги, подібний до тіла, позбавленого душі (Цицерон)

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.