Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Бійці мовного фронту наближають перемогу — Кремінь

Утвердження української мови особливо гостро звучить напередодні нового навчального року, коли десятки тисяч внутрішньо переміщених дітей йдуть до нових шкіл.

Після 24 лютого українська стала головним маркером ідентичності, отже, мовний фронт має бути максимально посиленим.

Про це в ефірі телеканалу «Еспресо» сказав уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Кожен, хто спілкується українською мовою, хто займається її популяризацією, відкриваючи мовні курси, розробляючи програми підтримки та ефективно впроваджує регіональну мовну політику, — це бійці мовного фронту, які наближають перемогу, — сказав мовний омбудсмен.

За його словами, місцева влада повинна всіляко сприяти появі нових можливостей для утвердження української мови в усіх сферах.

Місцева влада зобов'язана створювати кращі можливості для різних категорій осіб: чи це школярі, чи це державні службовці, чи це внутрішньо переміщені особи. Особливо це питання гостро звучить напередодні нового навчального року, коли десятки тисяч внутрішньо переміщених дітей із півдня і сходу, опинившись волею обставин на заході країни, йдуть до нових шкіл, — акцентує Кремінь.

Нагадаємо, нещодавно МОН прийняло рішення, що письменники, які творили російською мовою, але їхня творчість була пов'язана з Україною або вони народилися тут, залишаться для вивчення у школах.

Відома українська письменниця Оксана Забужко обурилася через рішення Міносвіти залишити для вивчення у школах творчість якихось примарних російськомовних нащадків українців, адже вони завжди зневажали та знецінювали Україну в своїх творах.

Слово — зброя!

Борімося — переможемо!

Фотоматеріали: ua.krymr.com

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.