Новини
333
15 лютого 14:55

Безоплатні підготовчі курси до вступу у ЗВО для дітей з тимчасово окупованих територій: МОН запровадило пілотний проєкт

Процес навчання відбуватиметься за очною, змішаною або дистанційною формами, зазначив Сергій Шкарлет

Міністерство освіти і науки України запровадило пілотний проєкт безоплатних підготовчих курсів для дітей з тимчасово окупованих територій (ТОТ) у межах реалізації ініціативи Президента України Володимира Зеленського щодо сприяння молоді з тимчасово окупованих територій України при вступі до закладів вищої освіти. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій #Шкарлет у своєму телеграм-каналі.

Ми прагнемо залучити якомога більше дітей, які завершили навчання в закладах загальної середньої освіти на тимчасово окупованій території після квітня 2014 року, до навчання в Україні, – наголосив Шкарлет.

За словами очільника МОНу, пілотний проєкт діятиме у дев'яти #ЗВО протягом 2021-2022 років:

  1. Донецький національний технічний університет.

  2. Житомирський державний університет імені Івана Франка.

  3. Луганський національний університет імені Тараса Шевченка.

  4. Маріупольський державний університет.

  5. Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова.

  6. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут».

  7. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля.

  8. Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського.

  9. Херсонський державний університет.

Сергій Шкарлет підкреслив, що саме у цих ЗВО розташовані освітні центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна», які допомагатимуть вступникам з ТОТ подавати необхідні документи для навчання на підготовчих курсах. Також Міністр освіти і науки додав, що проконсультуватися можна за телефоном гарячої лінії 0 800 504 425.

Заклади вищої освіти мають сприяти на період навчання забезпеченню слухачів підготовчих курсів місцями в гуртожитку. Набір на курси вже розпочався, процес навчання відбуватиметься за очною, змішаною або дистанційною формами, – повідомив очільник МОНу.

Відповідно до наказу #МОН затверджено методичні рекомендації щодо впровадження пілотного проєкту та освітню декларацію про завершення здобуття середньої освіти на тимчасово окупованій території України.

Встановлено, що строк навчання на підготовчих курсах з лютого до травня 2021 року – 4 місяці (120 годин), з жовтня 2021 року до травня 2022 року – 8 місяців (240-480 годин).

Ознайомитись з повним текстом наказу:


Вас може зацікавити такий матеріал: Єврошкола-2021: представництво ЄС оголошує набір студентів на новий курс

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.