Безкоштовні курси з української мови для студентів з Туреччини - Лілія Гриневич

У Стамбульському університеті відкрито спеціальність "Українська мова та література". Студенти матимуть змогу пройти безкоштовні курси на базі українських вишів.

27 березня 2018 років на власній сторінці у Facebook Міністр освіти і науки Лілія Гриневич розповіла про те, що студенти з Туреччини, що вивчають українську мову, зможуть пройти безкоштовні курси на базі українських вишів.

Нова українська школа передбачає суттєве оновлення освітнього середовища, у тому числі діджиталізацію освіти. Ми плануємо створити Національну онлайн-платформу освіти, що міститиме інформацію про нові стандарти освіти, відео-уроки, масиви відкритих онлайн-курсів, електронні підручники. Я знаю, що у 2012 році Міністерство національної освіти розпочало масштабний проект з інформатизації освіти. Так званий Fatih project. Проект вражає масштабами. Охоплення понад півмільйона класів у 42 тисячах шкіл по всій країні – це величезний інфраструктурний задум. Основні компоненти проекту (новий електронний контент, технічне переоснащення, перенавчання вчителів) є великою мірою тими компонентами нового освітнього середовища, які ми хочемо бачити в Новій українській школі», – зазначила Міністр на зустрічі.

Як інформує МОН, у Стамбулі відбулась зустріч Лілії Гриневич з головою Ради вищої освіти Турецької Республіки Єктом Сарачем. Минулого року Україна та Туреччина підписали Меморандум про спільну діяльність у сфері вищої освіти.

Завдяки підписанню співпраця між нашими вишами значно покращилась. Прикладом може слугувати відкриття Українсько-турецького науково-технологічного та дослідницького центру у співпраці НТУ «ХПІ» і Стамбульського університету. Центр, серед іншого, займається пошуком можливостей комерціалізації конкретних науково-дослідних проектів та розробок», – повідомила Міністр.

Посилання на сторінку у Facebook: https://www.facebook.com/liliya.grynevych?hc_ref=ARQwpH4YUpfJVYLTIy3pwfjqoFuE0CWoK3yBFnfj3B7ED6OMv_tCVd88S13Prtc1mD8

Посилання МОН: https://mon.gov.ua/ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.