Новини
1281
18 січня 17:24

Без електронної картки учня у Києві з 1 березня проїзд буде платним

У столиці для безкоштовного проїзду громадським транспортом школярі мають мати електронну картку учня.

Проїзд у комунальному транспорті Києва для школярів залишиться безкоштовним, але для цього необхідно оформити електронну картку учня до 1 березня 2022 року. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Проєкт «Електронна картка учня» розпочато у 2019 році. З того часу столичні заклади освіти неодноразово закликали батьків оформити новий документ, який має стати єдиним для використання у транспорті. Наразі майже для половини учнів уже оформлено та видано новий електронний документ. У той же час решта батьків не квапиться приєднатись до проєкту. Ті, хто досі не оформили для своїх дітей картку учня, мають усвідомити, що чинне законодавство не дає змоги іншим чином надавати можливість безкоштовного проїзду школярам. І в такому випадку батькам доведеться за них платити у громадському транспорті, – зазначив посадовець.

Заступник голови КМДА заявив, що електронна картка учня – це сучасний застосунок, який не тільки дасть змогу оптимізувати контроль за витратами з міського бюджету на транспорт школярами, а й стане сучасним носієм корисних функцій – як для школярів, так і для їхніх батьків.

За словами Мондриївського, «столиця є лідером у використанні сучасних сервісів», а електронну картку учня планують використовувати не лише для оплати проїзду з міського бюджету, а й для «оплати харчування або контролю батьками за оцінками дітей».

Чиновник заявив, що у столиці два роки поспіль відтерміновували введення електронної картки учня через неактивну участь батьків у цьому процесі, але далі затримувати цей процес немає можливості.

Остаточний перехід на новий застосунок має відбутись у березні.

Ознайомитися з покроковою інструкцією щодо оформлення учнівського квитка в громадському транспорті у місті Києві можна тут.

Авторка: Тетяна Нікішина

Вас також може зацікавити такий матеріал: Через постійні «мінування» школи у деяких регіонах України переходять на дистанційку

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.