Автобус у майбутнє: від Кропивницького до Кембриджу

Мені сподобалось абсолютно інакше ставлення до людей. На їхніх уроках панує позитивна і невимушена атмосфера, – розповідає педагог.

Звичайна вчителька англійської мови Олеся Гудименко, яка викладає в школі № 25 у місті Кропивницький, не лише виграла конкурс від Кембриджського університету, але й придумала унікальну мотиваційну систему для учнів.

Переможний проект виглядав просто і водночас геніально: шкільний автобус, в якому старшокласники відправляються в майбутнє. Під час символічної «перевірки квитка» діти мають візуально зобразити важливу роль англійської в їхньому житті. Інтерактивна модель принесла Олесі Гудименко перше місце і поїздку до Кембриджського університету, де вчителька отримала новий досвід викладання.                                

Мені сподобалось абсолютно інакше ставлення до людей. На їхніх уроках панує позитивна і невимушена атмосфера, – розповідає педагог. – Я намагаюсь прищепити подібну доброзичливість дітям. Тепер кожний урок в нас починається з посмішки, а потім ми говоримо один одному компліменти, які перекладаємо англійською.

Крім проекту з автобусом, пані Гудименко вигадала оригінальну фотогру Word Battle, схожу на квест. Усе починається зі спільної групи в соцмережі, де обирається зручний для всіх час і дві головні теми – вже вивчені, або ті, які лише будуть вивчатися, – а також ставиться таймер. Діти мають надсилати фото однакових предметів з підписом англійською, але під час цього процесу  перебувати в різних частинах міста (наприклад, хтось у парку, хтось біля театру тощо). Група, яка не знайде потрібний об’єкт і не встигне відправити фото, програє. Команди самостійно створюють список з 10-15 слів і вирішують, хто яке слово буде шукати. Переможці залишаються без домашнього завдання на вихідні. Отже, діти не тільки із задоволенням вчать англійську, але й не сидять вдома за гаджетами, що дуже подобається батькам.           

На уроці пані Олесі діє система винагород – «merits», які можна отримати за контрольні чи самостійні роботи. Вони клеються у щоденник за кожну високу оцінку, і в майбутньому їх обмінюють на більші меріти. Останні є своєрідною валютою: за них діти «купують» ручки, блокноти, розмальовки та інше цікаве канцелярське приладдя. Найбажанішим призом вважається біле горнятко з написом «Cambridge», яке коштує 35 мерітів, хоча за рік діти здатні заробити лише 30. Тому воно щоразу залишається яскравим мотиваційним символом. Кожне придбання за меріти здійснюється виключно англійською мовою.

У такий спосіб учні, які протягом року погано вчилися, дивлячись на щасливих володарів дизайнерських блокнотів та ручок, намагаються наступного року виправитися, щоб також «купити» бажані речі.             

Кожної суботи вчителька додатково викладає англійську мову для дітей та батьків у форматі змагань. Усі старанно готуються, вивчають певну кількість  нових слів, а потім разом складають діалоги та грають в ігри.

­Батьки зголосилися відразу. На одному з занять я зробила інтерактивну станцію на підлозі: якщо ти знаєш слово – переходиш далі, а якщо ні – залишаєшся на місці. Переможе той, хто першим дістанеться фінішу, – ділиться секретами Олеся Гудименко. – Подібна діяльність неймовірно об’єднує та підвищує загальну мотивацію. 

Підлітків спонукати до навчання складніше, але педагог і в цьому випадку знайшла вихід: щоразу на уроках демонструє відео зі своєю ученицею, яка виграла FLEX. Іноземна родина дівчини подарувала їй подорож островами світу, тож з’явились дивовижні кадри чарівних пейзажів з вікна найсучаснішого лайнера – переможниця знімала кожний клаптик землі, над яким пролітала. Практичні результати знання англійської мови та відповідні майбутні перспективи мотивують підлітків сильніше, ніж будь-які інші слова.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.