Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

22 лютого 10:08
7 0
1

Асоціація ОТГ сприятиме трансформаціям у сфері освіти та науки: підписано Меморандум з МОН

Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» та Міністерство освіти і науки підписали Меморандум про співпрацю. Розповідаємо, які зміни відбудуться у сфері освіти й науки на рівні територіальних громад.

21 лютого 2024 року Всеукраїнська Асоціація ОТГ підписала Меморандум про співпрацю з Міністерством освіти і науки України. Згідно з цим документом передбачається співробітництво у напрямку розвитку освіти і науки України між об’єднаними територіальними громадами та МОН України.

У пресрелізі вказано, що впровадження вищезгаданого Меморандуму буде направлене на побудову взаємодії між державою та органами місцевого самоврядування, а також сприятиме певним змінам у наступних сферах:

  1. наука та освіта (дошкільна, загальна середня, позашкільна, спеціалізована, професійна, вища);

  2. післядипломна освіта;

  3. інноваційна діяльність.

Співпраця між Всеукраїнською Асоціацією ОТГ та Міносвіти передбачає підтримку ініціатив, спрямованих на розвиток освіти в громадах, зокрема на створення умов для високоякісного освітнього процесу. На думку можновладців, це підсилить українську освіту та принесе ще більше нових можливостей для територіальних громад України.

В рамках підписання Меморандуму також обговорили питання розвитку освіти за участі заступника Міністра освіти і науки Андрія Сташківа. Зокрема, були розглянуті питання щодо:

  • дефіциту освітньої субвенції;

  • забезпечення громад шкільними автобусами (на період воєнного стану запровадити або мінімальне співфінансування на рівні 5-10%, або повністю фінансувати з бюджетних коштів держави);

  • будівництва укриттів в освітніх закладах, в тому числі дошкільних закладах (коштом державної субвенції, чи коштом співфінансування);

  • законодавчих підстав організації змішаного навчання в закладі освіти громади, що має укриття для здобувачів освіти громади з інших закладів;

  • загальної оптимізації освітньої мережі.

За словами чиновників, підписаний Меморандум насамперед буде реалізовуватися в рамках облаштування безпечних умов в закладах освіти та повернення дітей до очного формату навчання в тих регіонах, де це дозволяє зробити безпекова ситуація.